مدیرکل زندان‎های لرستان‎ خبر داد

ارائه بیش از 400 مشاوره به زنان بدسرپرست

زندان

مدیرکل زندان‎های لرستان‎ گفت: آسیب‎های خانواده زندانیان متوجه امنیت اجتماعی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان‎، محمدعلی محمدی در کارگروه امنیت اجتماعی، بیان کرد‎: خانواده‎های زندانیان طیف آسیب‎پذیر جامعه هستند که امروزه از حمایت‎ها و امتیازات برابر با سایر شهروندان بی‎بهره مانده‎اند.

وی با تاکید بر توجه بیشتر به خانواده‎های زندانیان افزود‎: اگر این خانواده‎ها مورد توجه قرار نگیرند آسیب‎های آن‎، امنیت اجتماعی را تهدید خواهد کرد.

محمدی‎ ادامه داد: اگر بنیان آموزشی، فرهنگی و اقتصادی در خانواده‌های زندانیان تقویت شود‎، شاهد ارتکاب جرم‌های کمتر خواهیم بود. ارتقای وضعیت‌های مذکور در این خصوص در اداره کل زندان‌های لرستان مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل زندان‎های لرستان اظهار کرد: آموزش اعتماد به نفس، دوست‎یابی، تصمیم‎گیری، نه گفتن، حل مسئله و ... از فعالیت‎های اداره زندان‎های استان در حوزه آموزش به خانواده‎های زندانیان است.

وی با اشاره به برنامه کاهش آسیب رفتارهای پرخطر که در اداره زندان‎های استان پیگیری می‎شود‎، اضافه کرد: این مهم با داشتن 96 برنامه و با همکاری کادری از روانشناسان به طبقه‎بندی خانواده‎های زندانیان پرداخته است. استفاده از روحانیون و اساتید مجرب جزء برنامه‎های این نهاد در راستای آموزش به خانواده‎های زندانیان است.

محمدی‎ تصریح کرد: در بعضی از رشته‎های مورد آموزش به خانواده‎های زندانیان، گواهینامه مهارتی صادر می‎شود، هرچند که سازمان فنی‎وحرفه‎ای محدودیت‎هایی را در این خصوص تعریف کرده است.

وی یادآور شد: مجموعه اداره زندان‎های کشور و استان در حوزه مشاوره و روان‎درمانی برنامه‎هایی چون کلینیک درمانی و مشاوره به زندانیان داشته است. 432 مشاوره فردی به زنان بدسرپرست استان طی سه ماهه سوم سال‎جاری صورت گرفته است.

مدیرکل زندان‎های لرستان خاطرنشان کرد: 350 مورد مشاوره به فرزندان زندانیان، 212 مشاوره به والدین و برادران زندانیان و 317 مشاوره برای حل مشکلات در سه ماهه سوم امسال در اداره کل زندان‎های لرستان صورت گرفته است.

انتهای پیام

کد N156302