رییس جمهوری از 24 پژوهشگر برتر تجلیل کرد

خوارزمی,تجلیل

تهران- ایرنا- حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری از 24 پژوهشگر برتر در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی تجلیل کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است از 24 پژوهشگر برتر در 17 رشته با حضور رییس جمهوری تجلیل شد.

787 طرح در 17 گرایش به دبیرخانه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی ارسال شد که از این تعداد، 126 طرح از دانشمندان 38 کشور جهان است.

از این میان، 56 طرح به هیات داوران جشنواره ارایه شده است که 16 طرح آن متعلق به دانشمندان ایرانی مقیم کشور، 5طرح از بخش خارجی و 3 طرح از دانشمندان ایرانی مقیم کشورهای آلمان، فرانسه و آمریکا به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب شدند.

برگزیدگان خارجی از دانشمندان کشورهای آلمان، انگلیس، استرالیا، چین و مجارستان هستند.

بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی با هدف تجلیل و قدردانی از پژوهشگران و فناوران در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود و 26 نهاد بین المللی از این جشنواره حمایت می کنند.

محورهای این جشنواره در قالب طرح های ویژه ، کشاورزی و منابع طبیعی ، مکانیک، برق و کامپیوتر ، زیست فناوری، محیط زیست و علوم پایه پزشکی، صنایع شیمیایی، طرح برگزیده جشنواره موفق در تولید ملی ، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات ، هنر و معماری، علوم پایه، فناوری نانو ، عمران ، مواد، متالوژی و انرژی های نو، طرح هوافضا، مکاترونیک ، صنایع و مدیریت فناوری و علوم پزشکی است.

سیام(3)1429*9012**1336
کد N156163