نخستین حضور رییس دولت تدبیر و امید در جشنواره بین المللی خوارزمی

جشنواره خوارزمی

تهران - ایرنا - حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، حضور یافت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در این جشنواره که رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی نیز حضور دارند، قرار است با حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی رییس دولت تدبیر و امید از 24 طرح برگزیده در 17رشته تقدیر شود.

حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری و حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی

و رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، روحانی را در این جشنواره همراهی می کنند.

787 طرح در 17 گرایش به دبیرخانه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی ارسال شد که از این تعداد، 126 طرح از دانشمندان 38 کشور جهان است.

از این میان، 56 طرح به هیات داوران جشنواره ارایه شده است که 16 طرح آن متعلق به دانشمندان ایرانی مقیم کشور، 5 طرح از بخش خارجی و 3 طرح از دانشمندان ایرانی مقیم کشورهای آلمان، فرانسه و آمریکا به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب شدند.

برگزیدگان خارجی از دانشمندان کشورهای آلمان، انگلیس، استرالیا، چین و مجارستان هستند.

بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی با هدف تجلیل و قدردانی از پژوهشگران و فناوران در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود و 26 نهاد بین المللی از این جشنواره حمایت می کنند.

محورهای این جشنواره در قالب طرح های ویژه ، کشاورزی و منابع طبیعی ، مکانیک ، برق و کامپیوتر ، زیست فناوری، محیط زیست و علوم پایه پزشکی ، صنایع شیمیایی ، طرح برگزیده جشنواره موفق در تولید ملی ، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات ، هنر و معماری، علوم پایه، فناوری نانو ، عمران ، مواد، متالورژی و انرژی های نو، طرح هوافضا، مکاترونیک ، صنایع و مدیریت فناوری و علوم پزشکی است.

سیام ** 9012**1336
کد N156014