جهت شرکت در بین‌المجالس جهانی؛

هیات پارلمانی 23 اسفند به ژنو می‌رود

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که هیات پارلمانی برای حضور در صد و سی‌امین اجلاس بین‌المجالس جهانی 23 اسفند به ژنو می‌رود.

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که هیات پارلمانی برای حضور در صد و سی‌امین اجلاس بین‌المجالس جهانی 23 اسفند به ژنو می‌رود.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: صد و سی‌امین اجلاس بین‌المجالس جهانی (IPU) طی روزهای 23 اسفند 92 تا اول فروردین 93 در ژنو برگزار می‌شود که در این اجلاس همچون سنوات گذشته هیات پارلمانی از جمهوری اسلامی حضور خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه هیات پارلمانی با آمادگی کامل در کمیته‌های این اجلاس حضور جدی خواهد داشت، گفت که این کمیته‌ها شامل کمیته سیاسی، امنیت بین‌الملل، توسعه پایدار، بانوان، دموکراسی و حقوق بشر و روابط اتحادیه بین‌المجالس با سازمان ملل است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اعضای هیات پارلمانی اعزامی آمادگی اعلام مواضع جمهوری اسلامی در مسائل بین‌المللی را در این اجلاس دارند، گفت: در این اجلاس نشست‌ها و میزگردهایی در موضوعات مختلف برگزار می‌شود که طبیعتا هیات پارلمانی نیز در این میزگردها حضور خواهد داشت.

سبحانی‌نیا با بیان اینکه در این اجلاس ماده اضطراری به تصویب خواهد رسید، گفت که این ماده در مورد موضوعات و چالش‌های مهم بین‌المللی همچون مساله فلسطین، سوریه، کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی و نقاط دیگر است که طبیعتا هیات پارلمانی ایران با آمادگی کامل ماده اضطراری‌اش را مطرح و از آن دفاع می‌کند.

وی با بیان اینکه در حاشیه این اجلاس دیدارهایی با گروه‌های دوستی پارلمانی و هیات‌های شرکت‌کننده انجام خواهد شد، گفت: درخواست‌هایی از سوی کشورهای اروپایی و آسیایی برای دیدار با هیات پارلمانی ایران در حاشیه اجلاس صورت گرفته است که بعد از بررسی‌های انجام شده این دیدار و گفت‌وگوها نیز انجام خواهد شد.

این عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه جلالی در جلسات کمیته حقوق بشر اجلاس حضور خواهد داشت، گفت: افراشته و شیخ‌الاسلام نیز در جلسات مدیران کل پارلمان‌های اتحادیه بین‌المجالس شرکت می‌کنند که دستاورد این کمیته‌ها منتهی به بحث‌های مختلف در اجلاس می‌شود.

سبحانی‌نیا در پایان در مورد نمایندگان شرکت‌کننده در این اجلاس، گفت: هیات پارلمانی ایران به ریاست موید حسینی صدر نماینده خوی و همراهی مصری نماینده کرمانشاه، محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان، سیدهادی حسینی نماینده قائمشهر، کاظم جلالی نماینده شاهرود، نیره اخوان نماینده اصفهان و رحمت‌الله نوروزی نماینده علی‌آباد کتول و بنده در این اجلاس حضور پیدا می‌کنند.

انتهای پیام

کد N155961