آمریکا به هیات پارلمانی ایران اجازه عبور از آسمان این کشور را نداد

مجلس

آمریکایی ها به طور رسمی به شرکتی که سفر هیات ایرانی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به ونزوئلا و کوبا با آن انجام می شد اعلام کردند که با عبور هواپیمای حامل هیات پارلمانی ایران از فضای آسمان این کشور مخالف هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت) یک منبع آگاه از لغو سفر هیات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران به کشورهای ونزوئلا و کوبا خبر داد.

بر اساس گزارش های قبلی مقرر شده بود، امروز هیات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ریاست علاءالدین بروجردی ، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ونزوئلا و کوبا سفر کند.

در پی این مسئله ، آمریکایی ها به طور رسمی به شرکت ایرفلوت که این پرواز قرار بود توسط آن انجام شود، اعلام کرده اند که با عبور هواپیمای حامل رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مخالفت دارند.

این شرکت نیز در پی اعلام این مخالفت آن را به اطلاع رسانده و در نتیجه این سفر فردا انجام نمی شود.

مجلس شورای اسلامی در پی یافتن راه مناسبی بدون نیاز به عبور از فضای آسمان آمریکا ، برای عزیمت هیات کمیسیون امنیت ملی  و سیاست خارجی مجلس به این کشورها است.

به گزارش مهر، حسینی نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس صبح امروز در گفتگویی از حل این مشکل و انجام این سفر در روز دوشنبه خبر داده است.