تیموشنکو به مسکو می رود

یولیا تیموشنکو

نخست‌وزیر سابق اوکراین برای حل و فصل مساله شبه جزیره "کریمه" روز دوشنبه هفته جاری راهی مسکو می شود.

به گزارش آفتاب به نقل از تسنیم، نخست‌وزیر سابق اوکراین برای حل و فصل مساله شبه جزیره "کریمه" روز دوشنبه هفته جاری راهی مسکو می شود.
"یولیا تیموشنکو"، نخست‌وزیر سابق اوکراین روز دوشنبه برای بحث و گفتگو با مقامات روسی در مورد اوضاع شبه جزیره "کریمه" عازم مسکو می شود.
خبرگزاری دولتی روسیه "ایتارتاس" به نقل از پاول نوس" رئیس حزب "کمیته نجات ملی" اوکراین اعلام کرد که این تصمیم را تیموشنکو به تنهایی اتخاذ کرده است.
پاول نوس افزود: در صورت سفر تیموشنکو به مسکو همه مذاکرات و گفتگو ها باید علنی و با میانجیگری بین المللی برای اجتناب از هرگونه توافقات دوجانبه باشد.
تیموشنکو، نخست وزیر سابق اوکراین در حالی قصد دارد به مسکو سفر کند که پارلمان روسیه با درخواست پوتین برای ارسال نیروهای نظامی به اوکراین موافقت کرد.
ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه از پارلمان این کشور درخواست کرد تا مجوز استفاده از ارتش روسیه در کریمه را صادر کند و نمایندگان پارلمان روسیه نیز با درخواست پوتین موافقت کردند.
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه گذشته در واکنش به گزارش های درخصوص تحرکات نظامی روسیه در شبه جزیره "کریمه" اوکراین، گفت: درخصوص گزارش تحرکات نظامی که اتحادیه روسیه داخل اوکراین انجام می دهد، بسیار نگران هستم و هرگونه اقدام نظامی که روسیه در اوکراین اتخاذ کند هزینه هایی به همراه خواهد داشت.
کد N155614