تظاهرات الجزایری‌ها در اعتراض به نامزدی مجدد بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری

الجزاير

در پی نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه برای بار چهارم در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر جمعی از مردم این کشور تظاهرات اعتراض آمیزی را برگزار کردند.

در پی نامزدی عبدالعزیز بوتفلیقه برای بار چهارم در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر جمعی از مردم این کشور تظاهرات اعتراض آمیزی را برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، ده‌ها تن از مردم الجزایر روز شنبه در اعتراض به نامزدی مجدد عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهوری الجزایر در انتخابات ریاست جمهوری به خیابان‌ها آمدند.

بنا به گفته شاهدان عینی پلیس الجزایر تعدادی از شرکت‌کنندگان در تجمع اعتراض‌آمیزی که به دعوت فعالان و روزنامه‌نگاران در مقابل دانشگاه مرکزی در پایتخت الجزایر برگزار شده بود بازداشت کرد.

رسانه‌های الجزایری نیز گزارش دادند که این تجمع بنا به فراخوان فعالان در پایگاه‌های اجتماعی با عنوان " مخالفت با مشارکت بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری" برگزار شد.

در همین راستا، صدها تن از اتباع الجزایری در پاریس در اعتراض به تصمیم بوتفلیقه برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری در نزدیکی مقر سفارتخانه الجزایر تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان پرچم‌های الجزایر و همچنین پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آنها جمله "نه به بوتفلیقه" نوشته شده بود.

شرکت‌کنندگان همچنین خواهان انحلال اداره اطلاعات و امنیت الجزایر شده و تاکید کردند که از معترضان الجزایری که پلیس تظاهرات آنها را به زور متفرق کرد حمایت می‌کنند.

تظاهرکنندگان در ادامه تاکید کردند تحریم انتخابات ریاست جمهوری در الجزایر را که در 17 آوریل آتی برگزار می‌شود تایید می‌کنند.

در همین حال،‌ سفیان جیلانی، رئیس حزب "نسل جدید" الجزایر عقب‌نشینی خود از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را اعلام و نامزد شدن بوتفلیقه برای چهارمین بار در انتخابات ریاست جمهوری را "کودتا علیه دموکراسی" خواند.

وی با بیان اینکه ترجیح می‌دهد در این انتخابات "مضحک" شرکت نکند انتخابات را "فاسد" خواند.

انتهای پیام

کد N155514