مصری: تاریخ به ما نشان داده نباید به غرب اعتماد داشته باشیم

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تاریخ به ما نشان داده که نباید به غرب اعتماد کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، عبدالرضا مصری در مراسم افتتاح بیست و هفتمین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور که روز شنبه (10 اسفند) در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، رسیدن به دستاوردهای هسته ای را مدیون خون شهدای هسته‌ای کشور دانست و تاکید کرد: تا زمانیکه خون این شهدا پای ریشه های درخت هسته ای ایران می چکد، هرگز چراغ این صنعت در کشور ما خاموش نخواهد شد و روز به روز به توفیقات بیشتری دست خواهیم یافت.

وی اظهار کرد: سرمایه انسانی بزرگترین سرمایه یک کشور است و از ابتدای انقلاب تاکنون هر زمانی که توانمندی، خواسته و منابع انسانی در پیوند با یکدیگر بوده اند به هرآنچه خواستیم رسیده ایم.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از پیشرفت های اخیر ایران در حوزه های مختلف از جمله فناوری نانو، دستاوردهای نظامی و ... هم یاد کرد و ادامه داد: امروز غرب به توانمندی هسته ای ایران اقرار کرده و می گوید که رضایت ندارد ایران در بخش هسته ای حتی یک پیچ هم داشته باشد، اما توان مقابله با پیشرفت های ایران را ندارد.

مصری تصریح کرد: اگرچه تمام 70 میلیون جمعیت ایران حامی تیم مذاکره کننده ما هستند، اما همین جمعیت نظاره‌گر رفتار و حرکات دشمن هم هستند تا حقی از حقوق ما ضایع نشود.

به گفته وی، ملت ایران طی 35 سال اخیر تمام هزینه های رسیدن به پیشرفت هسته ای را پرداخت کرده و نمی گذارد حق هسته ای ایران نادیده گرفته شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر بی اعتمادی ایران و مردم به غرب، خاطرنشان کرد: تاریخ به ما نشان داده که نباید به غرب اعتماد داشته بایشم.

مصری غرب را دانشجوی دروغ گویی خواند که باید توسط ملت ایران و تیم مذاکره کننده هسته ای ما راستی آزمایی شود.

وی اضافه کرد: اگر هوشیار نباشیم، غرب در کوچکترین امور داخلی کشور ما نیز دخالت خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N155507