ایرنا آماده تبادل خبرنگار با خبرگزاری آنتارای اندونزی است

دیدار مدیرعامل

تهران- ایرنا- ˈمحمد خدادیˈ مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در دیدار ˈسیف الهادیˈ مدیرعامل خبرگزاری اندونزی (آنتارا) گفت: ما برای اعزام گروهی از خبرنگاران ایرانی به اندونزی یا حضور خبرنگاران این کشور در ایران آمادگی داریم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در دیدار امروز(شنبه) که ˈدیان ویرنجوریتˈ سفیر اندونزی در تهران نیز حضور داشت، مدیرعامل ایرنا رابطه دو خبرگزاری را از لحاظ تبادل خبر و ملاقات های دو جانبه بسیار صمیمی و نزدیک توصیف کرد و گفت: ما تمایل داریم واقعیت ها را از نزدیک معرفی کنیم تا اخبار به صورت مستقیم به دست مردم برسد.

خدادی با بیان اینکه مشکل اصلی ، عدم اطلاع رسانی صحیح است و رسانه های غربی واقعیت ها را منعکس نمی کنند ، افزود: این امر باعث ایجاد شکاف زیادی بین مسلمانان می شود و ما باید این شکاف را از میان برداریم.

وی با تاکید بر اهمیت نقش اطلاع رسانی ، به سابقه 80 ساله ایرنا اشاره کرد و اظهار داشت: این خبرگزاری 70 دفتر در داخل و 15 دفتر در خارج از کشور دارد. علاوه بر این، شش دانشکده خبر نیز در سراسر ایران وجود دارد و موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران نیز در این حوزه فعالیت می کند.

خدادی به راه اندازی سازمان خبرگزاری دی هشت (D8) در ترکیه با حضور هشت خبرگزاری ایران، اندونزی، ترکیه ، مالزی، نیجریه ، بنگلادش، پاکستان و مصر در سال آینده اشاره کرد و گفت: مایل هستیم در بخش مولتی مدیا و تبادل عکس همکاری داشته باشیم.

مدیرعامل ایرنا همچنین خواهان تبادل تجربیات با این خبرگزاری اندونزیایی شد و افزود: ما هر چه بیشتر به هم نزدیک شویم ، بیشتر از یکدیگر حمایت خواهیم کرد و به این ترتیب، می توانیم اهمیت خود را در منطقه بیشترکنیم.

سیف الهادی مدیرعامل خبرگزاری اندونزی (آنتارا) نیز به نقاط مشترک و شباهت های دو کشور دوست اشاره کرد و گفت: ظرفیت ها در ایران بسیار زیاد است و ما باید از این ظرفیت ها بیشتر استفاده کنیم.

وی با تاکید بر نقش مهم رسانه ها ، اظهار امیدواری کرد که در بحث تبادل عکس و مولتی مدیا هر دو خبرگزاری همکاری های نزدیکی با یکدیگر داشته باشند.

بنا بر این گزارش، هیات خبرگزاری اندونزی پس از این دیدار، از اتاق خبر و بخش صوتی و تصویری ایرنا نیز دیدن کرد و از نزدیک با کار گروه های مختلف خبری آشنا شد.

سیام**9173**1449
کد N154984