آخزین اظهارات در مورد آزادی ۵ مرزبان ایرانی/ تا این لحظه «در حد احتمال» است

تسنیم نوشت:

استاندار سیستان و بلوچستان می‌گوید که آزادی ۵ مرزبان ایرانی تا این لحظه، در حد احتمال مطرح است.

علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با تسنیم با اعلام این مطلب گفت: با این وجود، مقامات پاکستانی گفته‌اند که خبر خوشی را اعلام خواهند کرد.

اخبار آزادی این ۵ سرباز مرزبان ایرانی در حالی توسط منابع خبری مخابره می‌شود که تا لحظه ارسال این خبر، منابع رسمی در این باره اظهارنظر نکرده‌اند.

حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در این باره گفت: معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان به من در تماسی اعلام کردند که هنوز خبر موثقی دریافت نشده اما خبر داریم که ارتش پاکستان عملیات ویژه‌ای را برای آزادی این مرزبانان انجام داده است. و به زودی اخبار خوشی در این زمینه اعلام می‌شود.

دفتر علی عبداللهی معاون امنیتی وزارت کشور نیز در این باره گفت که هنوز خبر رسمی مبنی بر آزادی این مرزبانان دریافت نکرده‌ایم.

محمدسعید اربابی نماینده ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: طی عملیات ارتش پاکستان، یازده ایرانی آزاد شده‌اند، با این وجود هویت این افراد هنوز مشخص نیست و نمی‌دانیم که ۵ مرزبان جزو آن‌ها هستند یا خیر.

هدایت‌الله میرمرادزهی نماینده مردم سراوان نیز در گفت‌وگو با تسنیم در این باره خاطرنشان کرد: هنوز خبر تایید شده‌ای به دست ما نرسیده است.

ناصر کاشانی نماینده زاهدان نیز گفت: عملیات مرزبانان پاکستانی در منطقه حضور گروهک تروریستی جیش‌العدل قطعی است اما اینکه منجر به آزادی ۵ سرباز کشورمان شده باشد، هنوز قطعی نیست.

اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال می‌شود.

 

23503

کد N154809