وزیرخارجه آلمان:دیپلماسی بهترین راه برای حل بحران ها است

ایران,مذاکرات هسته ای

برلین - ایرنا - وزیر امور خارجه آلمان، گفت و گو و استفاده از دیپلماسی را بهترین راه برای حل مشکلات و پایان دادن به بحران های بین المللی دانست.

به گزارش ایرنا، ˈفرانک والتر اشتاین مایرˈ که به منظور دیدار با جان کری به آمریکا سفر کرده است، جمعه شب طی سخنانی در مرکز تحقیقاتی بروکینگز واشنگتن درباره اهمیت کارکرد دیپلماسی در حل مسائل و بحران های مهم منطقه ای، گفت: کوشش های مشترک اروپا و آمریکا برای حل بحران های بین المللی زمانی موثر خواهد بود که کانال های سیاسی و دیپلماتیک باز بوده و مشکلات از راه گفت و گو حل و فصل شود.

اشتاین مایر در سخنان خود از برنامه هسته ای ایران و بحران سوریه به عنوان نمونه هایی از مناقشات بین المللی که دیپلماسی تنها راه حل برای پایان دادن به آنهاست نام برد و تاکید کرد: این موضوعات و مسائل تنها از راه مذاکره و گفت و گو قابل حل خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اصرار بر حل موضوعات و بحران های بین المللی از راه سیاسی و دیپلماتیک در نهایت موجب دستیابی به نتیجه مطلوب خواهد شد.

اشتاین مایر همچنین تصریح کرد: برای مثال درمورد برنامه هسته ای ایران می بینیم که بعد از 10 سال گفت و گو های طولانی، سرانجام امروز شاهد بدست آمدن نتایج مثبت آن هستیم.

وزیر امور خارجه آلمان در بخش دیگری از سخنان خود از جنگ داخلی سوریه به عنوان یک بحران بین المللی نام برد و گفت:در این مورد نیز غرب همراه با روسیه دست به ابتکار سیاسی مشترکی برای نابودی سلاح های شیمیایی این کشور زدند که بسیار موثر بود.

وی با اشاره به پیشقدم بودن اروپا در حل برخی بحران های منطقه ای از راه دیپلماتیک و همچنین تحولات اوکراین افزود: در بحران اوکراین اروپا با ورود سریع به موضوع، تمام تلاش خود را برای انجام مصالحه از راه دیپلماتیک در دستور کار قرار داد و آمریکا نیز در مذاکرات صلح خاورمیانه تلاش هایی انجام داده است.

اروپام** 2051** 1701**1485 ** 1064
کد N154742

خواندنی از سراسر وب