یک مقام حزبی ترکیه : اردوغان این کشور را به هرج و مرج می کشاند

اردوغان

آنکارا - ایرنا -ˈهالوک کوچˈ سخنگوی حزب جمهوری خواه خلق بزرگترین حزب مخالف دولت ترکیه در مجلس ملی این کشور ادعا کرد که ˈ رجب طیب اردوغان ˈنخست وزیر ترکیه این کشور را به هرج و مرج خواهد کشاند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، کوچ در پی انتشار نواری صوتی منتسب به

ˈرجب طیب اردوغانˈدر شبکه های اجتماعی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: در صورتی که اردوغان از سمت خود استعفا ندهد، این کشور صحنه هرج و مرج خواهد شد.

یک نوار صوتی هفته گذشته در شبکه های اجتماعی منتشر شد که ادعا می شود گفت و گوی تلفنی ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه با فرزندش بلال اردوغان به عنوان یکی از متهمان عملیات ارتشا و فساد در 17 دسامبر سال گذشته میلادی ( 26 آذر ماه سال جاری ) است.

در این گفت و گوی تلفنی اردوغان به فرزند خود می گوید پول هایی را که در منزل دارد، فورا از خانه خارج کند.

نهاد نخست وزیری ترکیه بلافاصله بعداز انتشار این نوار صوتی، با صدور اطلاعیه ای، این نوار را ساختگی و نادرست خواند و تصریح کرد به شدت با این اقدام کثیف برخورد قانونی خواهد شد.

این اطلاعیه می افزاید که در این اقدام زشت، نهاد نخست وزیری ترکیه هدف قرار گرفته است و افرادی که چنین دسیسه ای را چیده اند، در مقابل قانون حساب پس خواهند داد.

سخنگوی حزب جمهوری خواه خلق با ادعای آنکه دولت آنکارا مشروعیت خود را از دست داده است، افزود: اسناد مکالمات تلفنی در اداره مخابرات موجود است و با بررسی این اسناد می توان به صحت و سقم این نوار صوتی پی برد.

وی با جدی عنوان کردن اتهامات وارد شده به نخست وزیر ترکیه اظهارداشت : این برای نخستین بار است که یک نخست وزیر ترکیه با اتهام فساد مالی مواجه می شود.

سخنگوی حزب جمهوری خواه خلق در ادامه اظهارداشت: نزدیکان و بستگان نخست وزیر ترکیه باید فهرست دارایی های خود را اعلام کنند .

خاورم ** 230 *1446
کد N153816