در دیدار با بروجردی

رئیس مجلس لبنان: مصلحت رژیم صهیونیستی ادامه بحران در سوریه است

سیاسی

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون سیاست خارجی وامنیت ملی مجلس شورای اسلامی که در رأس هیأتی از نمایندگان مجلس به لبنان سفر کرده است، با نبیه بری رئیس مجلس لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این دیدار که غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز حضور داشت، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تشریح سفر خود و هیأت همراه به سوریه و دیدار با مقامات سوری گفت: امروزمتاسفانه جهان اسلام شرایط سختی را طی می‌کند و در اغلب کشورهای اسلامی، مسلمانان کشته می‌شوند و فتنه بزرگی جهان اسلام را فراگرفته که تنها رژیم صهیونیستی از آن خوشحال است.

بروجردی گفت: اگر در گذشته تردیدی وجود داشت که تروریست‌ها علیه مردم سوریه در حال جنگ و هم‌پیمان رژیم صهیونیستی هستند، امروز این شک به طور کامل برطرف شده است و عیادت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تروریست‌های مجروح در بیمارستان‌های این رژیم و حمله به خاک لبنان، برای روحیه دادن به تروریست‌ها صورت گرفته است. همه اینها دلایلی روشن هستند که درپشت سر بحران سوریه و انتقال آن به عراق و لبنان رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا قرار دارد.

بروجردی همچنین تشکیل دولت جدید لبنان را به رئیس مجلس لبنان ومردم این کشور تبریک گفت و حمله رژیم صهیونیستی به خاک لبنان را به شدت محکوم کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام حمایت قاطع ایران از مقاومت در سوریه و لبنان گفت: ارسال تسلیحات توسط آمریکا برای تروریست‌ها در سوریه باعث تشدید بحران در این منطقه شده و تروریسم را در منطقه و جهان گسترش داده است. آمریکایی‌ها باید در برابر افکار عمومی جهان پاسخگوی سیاست اشتباه خود باشند. تروریست‌های خارجی موجود در سوریه بدون شک پس از خاتمه بحران آن کشور با مراجعت به کشور خود خطری بزرگ برای کشورهای منطقه و اروپا خواهند بود.

بروجردی با تشکر از پیگیری‌های دولت لبنان در ارتباط با پرونده چهار دیپلمات ربوده شده کشورمان بر ضرورت جدیت بیشتر در این خصوص تأکید کرد و گفت: در خصوص پرونده امام موسی صدر و دو همراهش نیز همکاری مشترک میان دو کشور باید ادامه یابد.

نبیه بری رئیس مجلس لبنان نیز در این دیدارضمن تشکر از میزبانی خوب مسئولین جمهوری اسلامی، از برگزاری کنفرانس بین‌المللی بین المجالس در تهران به خوبی یاد کرد وآن را اقدامی بسیار ارزشمند وموفق دانست.

رئیس مجلس لبنان افزود: مصلحت رژیم صهیونیستی ادامه بحران در سوریه است و در شرایط فعلی با ایجاد بحرانهای مصنوعی در منطقه به دنبال آن هستند که مسلمانان مسأله فلسطین را فراموش کنند و امروز می‌بینید که همزمان دو توطئه بزرگ علیه فلسطین درجریان است و آمریکاییها همزمان با پیگیری طرح 10ماده‌ای خود درخصوص فلسطین، جهان اسلام را با چالش مواجه کرده‌اند واسرائیل در حال تخریب مسجد الاقصی است.

وی همچنین به موضوع بیانیه وزارتی دولت لبنان اشاره کرد و گفت: اشاره به مقاومت در این بیانیه یکی از خواسته‌های اصلی ماست و به هیچ عنوان از آن کوتاه نخواهیم آمد.

نوذر شفیعی، مجتبی رحماندوست، میرقسمت موسوی اصل و عطاء‌اله سلطانی صبور از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بروجردی را در این سفر همراهی می‌کنند.

انتهای پیام

کد N153745