روحانی در همایش مدیران وزارت دفاع:

امنیت بزرگترین پایه آرامش جامعه و توسعه کشور است

دولت

رییس‌جمهور در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امنیت را بزرگترین پایه برای حیات و آرامش جامعه و توسعه کشور دانست و اظهار کرد: بدون امنیت هیچ حرکت مهمی در یک جامعه امکان پذیر نبوده و اگر هم باشد با هزینه گزاف همراه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دكتر حسن روحانی صبح امروز شنبه در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: امنیت به معنای آن است که مردم نسبت به انواع تهدیدات احتمالی دغدغه خاطر نداشته و احساس آرامش کنند و بدانند مجموعه مدیریت کشور می‌تواند از منافع و ارزشهای دینی و ملی و حقوق مردم ، استقلال کشور ، وحدت ملی و تمامیت ارضی کشور به خوبی دفاع کند.

رییس‌جمهوری خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح در صف مقدم جبهه‌ها حضور دارند و این نیروها نیازمند پشتیبانی هستند تا بدون دغدغه خاطر برای نیازمندی‌های خود در میدان نبرد حضور داشته باشند.

روحانی افزود: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واقع برای تامین انواع نیازهای نیروهای مسلح و تامین آرامش خاطر برای آنان در راستای انجام وظایف‌شان است.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه دفاع از اهداف و منافع ملی تنها بر عهده یک ارگان یا بخشی از جامعه نیست و همه باید در این مسیر دست به دست هم بدهیم گفت: دیپلماسی و افرادی که در حوزه روابط خارجی فعال هستند نیز سربازان دفاع از استقلال، عزت و صیانت از آرمان‌های ملی هستند.

روحانی ادامه داد: در جامعه امروز همه بخش‌ها به یکدیگر وابسته‌اند آنچنانی‌که اگر محیط فرهنگی ما محیط سالمی نباشد تاثیر آن بر نیرهای مسلح نیز خواهد بود؛ چرا که اگر سربازی که به میدان می‌رود روحیه و انگیزه کافی از طرف جامعه و خانواده خود نداشته باشد نمی‌تواند در راه دفاع از کشور موفق باشد.

رییس‌جمهوری تصریح کرد: اگر عالمان ، اندیشمندان، فرهنگ‌سازان و هنرمندان ما وظیفه خود را به درستی انجام نداده و انگیزه لازم را ایجاد نکنند دفاع کاری دشوار خواهد بود.

روحانی همچنین با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ما باید نیروهایی بازدارنده باشند و به گونه‌ای عمل کنند تا تهدید دشمن عملیاتی نشود ، گفت: نیروهای مسلح ما باید به شیوه‌ای اقدام کنند که فکر ، کردار و رفتار دشمن را با قدرت بازدارندگی خود تغییر دهند.

این خبر تکمیل می‌شود.