معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین خبر داد

موفقیت 90 درصدی رزمایش‌های بسیج در سال 92

سازمان بسيج مستضعفين,رزمايش

معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه "در سال گذشته میزان موفقیت رزمایش‌های «الی بیت‌المقدس» 82.5 درصد بود"، گفت: امسال موفقیت این رزمایش‌ها 10 درصد بیش از سال گذشته بوده است.

معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه "در سال گذشته میزان موفقیت رزمایش‌های «الی بیت‌المقدس» 82.5 درصد بود"، گفت: امسال موفقیت این رزمایش‌ها 10 درصد بیش از سال گذشته بوده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ دوم نصرت‌الله سیف با اشاره به برگزاری سلسله رزمایش‌های «الی بیت‌المقدس» بسیج، اظهار کرد: از ابتدای سال 91 به دستور فرمانده معظم کل قوا در جهت تقویت توان رزمی بسیج، گردان‌های واکنش سریع بیت‌المقدس را راه‌اندازی و آموزش‌های رزمی لازم را برای ارتقای توان نرم، سخت و نیمه‌سخت را برای جلوگیری از تهدیدات سخت شروع کردیم.

وی افزود: در ادامه این آموزش‌ها با تاکتیک‌های دفاع از کوی و برزن و پدافند غیرعامل، رزمایش امداد و نجات در سطح تمام گردان‌ها و در سطح گردانی انجام شد. بعد از آموزش‌ها برای آزمودن این گردان‌ها، رزمایش‌هایی در نظر گرفته شد. این رزمایش‌ها در سال 91 با رمز محمد رسول‌الله آغاز و در سال 92 با ظرفیت دو برابر در حال برگزاری است.

معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: در دور دوم رزمایش‌ها، با انجام شش رزمایش در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، قم و تهران در پایان هفته گذشته، مجموعاً بسیجیان 28 استان رزمایش‌های خود را به اتمام رسانده‌اند.

وی با بیان اینکه "داورانی از ستادکل نیروهای مسلح، سپاه و سازمان بسیج مستضعفین در این رزمایش‌ها حضور داشته‌اند و با توجه به معایب، محاسن و تمرینات تاکتیکی، رزمایش‌ها را نمره‌گذاری می‌کنند"، افزود: در سال گذشته میزان موفقیت در اجرای رزمایش‌های الی بیت‌المقدس، 82.5 درصد بود و امسال با دریافت گزارش‌هایی که از استان‌های مختلف به دست ما رسیده است، موفقیت این رزمایش‌ها 10 درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.

سیف در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته سلسله رزمایش‌های "الی بیت‌المقدس" به صورت استانی برگزار شد، ولی امسال به دلیل جهش بسیار عالی در طرح‌ریزی و اجرا، این رزمایش‌ها به صورت همزمان در کل نواحی استان‌ها، بین چهار تا شش استان و تحت فرماندهی قرارگاه امام هادی(ع) بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای برگزار شده که به نوبه خود جهش بسیار خوبی در جهت اجرای این رزمایش‌ها به حساب می‌آید.

انتهای پیام

کد N153683