روحانی: روی عزت، استقلال، منافع ملی و ارزشهایمان معامله نمی کنیم

وزارت دفاع,حسن روحانی

رئیس جمهور در جمع مدیران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:دیپلماسی در دفاع از کشور نقش دارد.

به گزارش خبرآنلاین، رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت وجود امنیت، گفت: بدون امنیت تقریباً هیچ حرکت مهمی در یک جامعه امکان‌پذیر نیست و اگر هم باشد همراه با هزینه‌های گزاف خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز (شنبه) در جمع مدیران ارشد وزارت دفاع، به تعریف مفهوم امنیت پرداخت و افزود: امنیت به معنای آن است که مردم نسبت به انواع تهدیدات احتمالی دغدغه خاصی نداشته باشند و احساس آرامش کنند، یعنی احساس کنند مجموعه مدیریت کشور می‌تواند به خوبی از منافع ملی، ارزش‌های دینی و ملی و همچنین از حقوق مردم، استقلال کشور، وحدت ملی‌ و تمامیت ارضی به خوبی دفاع کند.

وی با بیان اینکه "در بحث دفاع، در واقع دو ستون وجود دارد"، تصریح کرد: یک ستون، وظیفه دفاع را بر عهده دارد که عمدتاً وظیفه پشتیبانی است و یک ستون نیز وظیفه دفاع را بر عهده دارد که عمدتاً وظیفه صف است.

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه "نیروهای مسلح ما در صف مقدم برای دفاع از کشور هستند"، ادامه داد: یک ارگان باید نیرویی را که در میدان نبرد در حال دفاع از کشور است، پشتیبانی کند به نحوی که نیروهای مسلح برای نیازمندی‌های خود - چه نیازمندی‌های جنگی و زندگی - دغدغه خاطر نداشته باشند و در واقع آن دستگاهی که در این زمینه مسئولیت دارد که دغدغه‌ها را بزداید، وزارت دفاع است.

رئیس‌جمهور افزود: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واقع برای تأمین انواع نیازهای نیروهای مسلح و ایجاد آرامش برای آنها وظیفه اصلی را بر عهده دارد. البته دفاع از اهداف و منافع ملی بر عهده یک ارگان یا یک بخش از جامعه نیست و این تنها نیروهای مسلح نیستند که باید از کشور دفاع کنند بلکه همه باید دست به دست هم بدهیم. دیپلماسی و وزارت خارجه ما در این ارتباط نقش دارند. آنها‌یی که در روابط خارجی مشغول به کار و تلاش هستند، در واقع آنها سربازان دفاع از منافع ملی، منافع کشور و ارزش‌های دینی و ملی ما هستند. بخش‌های فرهنگی نیز در این ارتباط وظیفه دارند.

وی در ادامه گفت: نیروهای مسلح ما باید به گونه‌ای عمل کنند که فکر دشمن، نقشه دشمن، کردار و رفتار دشمن را عوض کنند و این بسیار مهم است که ما اسم آن را «بازدارندگی» گذاشته‌ایم.

این خبر تکمیل می شود

/2727

کد N153621