قاهره: قدس شرقی بخش جدایی ناپذیر فلسطین است

فلسطين,مصر

نخست وزیر جدید مصر در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن یورش شهرک‌نشینان تندرو به مسجدالاقصی، قدس شرقی را بخش جدایی ناپذیر اراضی فلسطینی خواند.

نخست وزیر جدید مصر در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن یورش شهرک‌نشینان تندرو به مسجدالاقصی، قدس شرقی را بخش جدایی ناپذیر اراضی فلسطینی خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنی شبکه خبری الجزیره، ابراهیم محلب، نخست‌وزیر جدید مصر عنوان داشت: قدس شرقی بخش جدایی‌ناپذیر اراضی فلسطینی است و همچون دیگر اراضی فلسطینی نباید دستخوش تغییرات جغرافیایی و تغییراتی در ساختار جمعیتی شود.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: قاهره یورش‌های گروه‌های تندرو به مسجدالاقصی را محکوم می‌کند و تاکید می‌کنم که جهان عرب، کشورهای اسلامی و جامعه جهانی با هرگونه اقدامی که مسجدالاقصی را تحت اشغال اسرائیل قرار دهد مخالف هستند.

محلب همچنین از تمامی کشورهای اسلامی و عربی و از تمام ‌آزادگان جهان خواست تا موضعی محکم برای پایان دادن به هتک حرمت علیه مقدسات اسلامی فلسطین اتخاذ کنند.

در این بیانیه آمده است: مصر مجددا بر مواضع خود تاکید و اعلام می‌کند که باید به اصول روند صلح خاورمیانه و قطعنامه‌های سازمان ملل پایبند بود و مذاکرات کنونی میان طرف‌های اسرائیلی و فلسطینی باید به تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی بینجامد.

پیشتر کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) مساله حاکمیت اسرائیل بر مسجدالاقصی را مورد بررسی قرار داد که این امر به معنای پایان نظارت اردن بر مسجدالاقصی است.

در واکنش به این نشست کنست، پارلمان اردن به اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از امان و فراخواندن سفیر اردن از تل‌آویو رای دادند.

انتهای پیام

کد N153580