پدر شهید احمدی روشن: اقتدار مردم ایران گزینه‌ روی میز ایران است

سیاسی

پدر شهید مصطفی احمدی روشن با اشاره یه اینکه باید پشت رهبری بایستیم، گفت: اقتدار مردم ایران از بهترین گزینه‌های روی میز ایران در برابر آمریکا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، رحیم احمدی روشن در همایش جهاد، شهادت، مقاومت و ایثار در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه عده‌ای از مردم با خدا عهد و پیمان بسته‌‍‌اند، گفت: عده‌ای از این مردم به عهد خود وفا کرده‌اند و عده‌ای دیگر منتظر وفای به عهد خود هستند.

وی افزود: در بحبوحه انقلاب کسانی که با خدا عهد و پیمان بسته بوند با خون خود این عهدنامه را امضا کردند و به شهادت رسیدند.

احمدی روشن ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی عده‌ای نیز در جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند و بعد از آن افراد دیگری از سراسر ایران با خدا عهد و پیمان بستند که به عهد خود وفا کردند.

وی اظهار کرد: استکبار جهانی بعد از دوران انقلاب و جنگ تحمیلی نیز افراد دیگری را نشانه گرفت، که شهیدان علی محمدی، شهریای، رضایی نژاد و احمدی روشن از افرادی هستند که استکبار جهانی آنان را به شهادت رسانده است.

پدر شهید احمدی روشن با اشاره به تعدد شهدا در دوران جنگ و انقلاب، اظهار کرد: خون این شهدا گرانقدر است و باید قدر خون شهدا را بدانیم.

احمدی روشن ادامه داد: باید ویژگی‌های شخصیتی شهدا را برای فرزندان خود شرح دهیم و از آنان الگو بگیریم.

وی احترام به پدر و مادر، سرباز خوب برای مردم ایران و ولایتمداری را از ویژگی‌های شهید احمدی روشن عنوان کرد.

پدر شهید احمدی روشن با بیان اینکه شهدا به مردم راه را نشان می‌دهند، اظهار کرد: اگر امروز استکبار جهانی گوش به حرف مردم می‌دهد به دلیل لطف خدا و پشتیبانی مردم از رهبری است.

سید حسن سیدی مسوول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این همایش با اشاره به اینکه 260 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده‌ایم، گفت: عظمت و قدرت امروز کشور را مدیون خون شهدا هستیم.

سیدی با بیان اینکه دانشجویان و جوانان باید قدردان خون شهیدان باشند، تصریح کرد: احترام به خون شهدا باید عملی باشد.

وی اظهار کرد: جوانان دوران دفاع مقدس از بزرگترین سرمایه خود که جان آنان بود برای کشور افتخار آفرینی کردند.

انتهای پیام

کد N153418