عفو بین‌الملل اسرائیل را به ارتکاب جنایات جنگی متهم کرد

فلسطين,اسراييل

عفو بین‌الملل در گزارشی نیروهای رژیم صهیونیستی را به ارتکاب جنایات جنگی علیه فلسطینی‌ها و کشتار ده‌ها غیرنظامی فلسطینی از جمله شماری کودک در کرانه باختری متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، عفو بین‌الملل در گزارشی که با عنوان "استفاده بیش از حد اسرائیل از خشونت در کرانه باختری" منتشر شد رژیم صهیونیستی را به قتل‌عام علیه غیرنظامیان فلسطینی و ارتکاب جنایات جنگی علیه فلسطینی‌های ساکن در کرانه باختری ظرف سه سال گذشته متهم کرد.

در این گزارش آمده است: فلسطینی‌های ساکن در این منطقه به هیچ وجه خطری برای هیچ کس نداشتند اما شاهدیم که عاملان این کشتارها هرگز مجازات نمی‌شوند.

در همین راستا فیلیپ لوتر، مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا عفو بین‌الملل عنوان داشت: این گزارش شامل تعدادی از شواهد است که نشان می‌دهد نیروهای اسرائیلی در کرانه باختری دست به کشتار غیرقانونی و هولناک فلسطینی‌ها می‌زنند و بدون هیچ توجیهی به غیرنظامیان فلسطینی آسیب می‌رسانند.

وی تصریح کرد: ادامه خشونت‌های بیش از حد علیه تظاهرکنندگان فلسطینی و اینکه عاملان خشونت‌ها مجازات نمی‌شوند خود حکایت از آن دارد که سیاست متعمدانه‌ای پشت این قضیه قرار دارد.

در این گزارش آمده است: ظرف سه سال گذشته دستکم 261 فلسطینی از جمله 67 کودک براثر اصابت گلوله نیروهای اسرائیلی در کرانه باختری زخمی شدند و در سال 2013 نیز بیشتر کسانی که کشته شده‌اند زیر 25 سال بودند ودر بین آنها دست کم 4 کودک وجود دارد.

انتهای پیام

کد N153199