نماینده مردم زاهدان در مجلس

اقتصاد مقاومتی بر پایه سرمایه‌ی معنوی افراد و جامعه استوار است

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی بر پایه و اساس سرمایه‌ی معنوی افراد و جامعه استوار است و بدون معنویت و سلامت معنوی، مقاومت شکننده است.

ناصرکاشانی در گقت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: فرماندهی هوشمند و متمرکزی برای هدایت فعالیت‌های حوزه اقتصاد و شناسایی و آموزش نیروهای مستعد و مناسب برای فعالیت علمی و عملیاتی در این عرصه لازم است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود، راه را برای همه در خصوص تبیین اقتصاد مقاومتی روشن کردند و حالا نوبت مسئولین است که در این عرصه گامهای استوار بردارند.

کاشانی گفت: فعالیت در عرصه‌ی اقتصاد مقاومتی نیاز به رصد و دیده‌بانی فضای اقتصادی داخلی و بین‌المللی و نیز گردآوری آمارهای دقیق و ‌روزآمد دارد.

وی تصریح کرد: توسعه‌ی شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از راهبردهای مهم و اثرگذار جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است.

کاشانی اظهار داشت: فضای اقتصادی ایران امروز، رویدادهای ویژه و منحصر به فرد اقتصادی را شاهد است که وقوع بعضی از آن ها تاکنون در دنیا سابقه نداشته است، از این رو، زمانی که شرایط ویژه و بدون الگویی به وجود می‌آید، ضرورت نوآوری و ایده‌پردازی از سوی صاحب‌نظران برای برطرف کردن چالش‌های اقتصادی ضرورت پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در چند سال اخیر بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح و از آن به عنوان روشی مهم در تغییر مسیر حرکت اقتصادی کشور یاد کردند؛ روشی که در برابر هجمه های غرب همانند سدی محکم کارآمد شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: با ظهور انقلاب اسلامی ایران، شکل جدیدی از حکومت در دنیا پدیدار شد که هم مردمی بود و هم اسلامی. حکومتی که بنای سازگاری با هیچ یک از ابرقدرت های شرق و غرب را نداشت و به هیچ قدرتی جز قدرت ایمان و پشتوانه مردم خویش وابسته نبود. ظهور این نوع جدید حکومتی، آن هم در منطقه ای مانند خاورمیانه که شاهراه حیاتی ارتباطی و قطب انرژی دنیاست، به مذاق مستکبرین ناخوشایند بوده و هست. از آن ناخوشایندتر، صدور این انقلاب به دل ها و قلوب مسلمین و سایر ملل است که به تازگی خود را در انقلاب های اسلامی منطقه خود را نمودار ساخته است.

کاشانی تاکید کرد: با توجه به هجمه های دشمنان در خصوص اعمال تحریم ها و تضعیف پایه های نظام، باز هم دشمن نتوانسته استقامت را در وجود ایرانیان تضعیف کند و ما هر روز شاهد پیشرفت و خودکفایی جمهوری اسلامی ایران در عرصه های اقتصادی، سیاسی و نظامی هستیم.

انتهای پیام

کد N153198