افزایش صادرات نفتی ایران؛ موضوع سؤال کنگره آمریکا از شرمن

ایران,آمریکای‌شمالی,92,کنگره آمریکا,آسوشیتدپرس,خبرگزاری رویترز,آمریکا,1 5

همشهری آنلاین: نمایندگان کنگره آمریکا بر اساس گزارش‌هایی که حاکی از افزایش صادرات نفتی ایران هستند، قصد دارند طرح سؤال از سرپرست تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا را مدنظر قرار دهند.

جهان > آمریکای‌شمالی- همشهری آنلاین:
نمایندگان کنگره آمریکا بر اساس گزارش‌هایی که حاکی از افزایش صادرات نفتی ایران هستند، قصد دارند طرح سؤال از سرپرست تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا را مدنظر قرار دهند.

به گزارش فارس، نمایندگان کنگره آمریکا از گزارش‌هایی که از افزایش صادرات نفتی ایران خبر می‌دهند، ابراز نگرانی کرده و گفته‌اند قصد دارند از معاون وزیر خارجه آمریکا در این مورد سؤال بپرسند.

پیش از این خبرگزاری رویترز گزارش داده بود صادرات نفتی ایران در ماه فوریه برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافته است.

آسوشیتدپرس روز جمعه گزارش داد، دو عضو کنگره آمریکا که نام‌شان را فاش نکرده‌اند، گفته‌اند تصمیم دارند طرح سوال از وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا و سرپرست تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را مد نظر قرار دهند.

آسوشیتدپرس نوشت: انتظار مقامات آمریکایی این بوده که بعد از توافق هسته‌ای بین ایران و کشورهای 1+5 در روز سوم آذر ماه در ژنو، صادرات نفت ایران حدود یک میلیون بشکه در روز باقی بماند.

با این حال، رقم صادرات نفت ایران، بر خلاف انتظار مقامات آمریکایی بوده است. رویترز گزارش داده صادرات نفتی ایران در ماه فوریه دست‌کم یک میلیون و 300 هزار بشکه در روز بوده است.