ثروتی: امیدواریم دولت یازدهم به قوانین احترام بگذارد/ زارعی: نگاه دولت با اقتصاد مقاومتی فاصله دارد

مهر نوشت:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه در بودجه حرکت اولیه برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آمده است گفت: دولت اراده خود را برای نیل به اقتصاد مقاومتی نشان دهد و قوانین را تغییر ندهد و به قوانین احترام بگذارد.

موسی‌الرضا ثروتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، درباره سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه ۹۳ اظهار داشت: اگر دولت بخواهد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را اجرایی کند با بودجه‌ای که مجلس به تصویب رسانده است، حتما در این امر موفق می‌شود.

وی با بیان اینکه در بودجه ۹۳ به اقتصاد مقاومتی توجه ویژه‌ای شده است، گفت: در تمام بندهای بودجه از جمله صنعت، کشاورزی و سپرده‌گذاری بانک‌ها مولفه‌های اقتصاد مقاومتی رعایت شده است، شرکت‌های دانش‌بنیان، پرداخت تسهیلات بانک‌ها، صادرات و واردات توجه به تولید داخلی و کاهش هزینه‌ها از موضوعات مورد توجه مجلس در بودجه ۹۳ بوده است.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه در بودجه حرکت اولیه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آمده است، تصریح کرد: دولت باید قوانین بودجه را به درستی اجرا کند و اگر دولت اجرا کند و قوانین را تغییر ندهد، حتما به اهداف اقتصاد مقاومتی نزدیک می‌شویم. مجلس همه همت خود را گذاشته است و این دولت است که باید اراده اجرای این قوانین را داشته باشد.

ثروتی با انتقاد از عملکرد دولت‌های نهم و دهم در اجرای قوانین گفت: دولت‌ها عموما سیاست‌ها را تغییر می‌دهند امیدواریم دولت یازدهم به قانون احترام بگذارد.

نماینده بجنورد با اشاره به شباهت‌‌‌‌های دولت‌های دهم و یازدهم افزود: هر دو دولت دهم و یازدهم از صندوق توسعه ملی برداشت می‌کنند و برای بهبود فضای کسب و کار اقدامی انجام نمی‌دهند و در بخش خصوصی جدی نیستند.

وی یادآور شد: دولت باید به نگاه به درون اعتقاد داشته باشد و مدیریت با منابع انسانی کارآمد را سر لوحه کار خود قرار دهد و امیدواریم دولت یازدهم درباره هدفمندی بارانه‌ها برنامه مدون و عملیاتی داشته باشد.


همچنین علی اصغر زارعی، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، با بیان اینکه نگاه اقتصادی دولت با اقتصاد مقاومتی فاصله زیادی دارد گفت: رئیس جمهور همانطور که در نامه به مقام معظم رهبری از ابلاغ این سیاست‌ها ابراز خوشحالی کرد باید تیم اقتصادی دولت را نیز در راستای اجرای این سیاست‌ها ساماندهی و بازسازی کرده و ظرفیت‌های اقتصاد کشور را جلب اعتماد کند تا این ظرفیت‌ها به دولت نزدیک‌تر شوند.

علی اصغر زارعی در گفتگو با مهر گفت: نگاه‌های امروز دولت با اقتصاد مقاومتی فاصله زیادی دارد زیرا در اقتصاد مقاومتی اعتماد به توان ملی، استفاده از توان داخل و رشد ظرفیت‌های کشور را باید اولویت قرار داد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار اشت: متاسفانه برخی مشاوران اقتصادی دولت معتقدند تا خارجی‌ها و سرمایه‌هایشان وارد نشوند توسعه‌ای در کشور ایجاد نمی‌شود در صورتی که این نگاه مغایر با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: اگر نگاه این افراد بر اقتصاد کشور سنگین شود اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دچار مشکل می‌شود.

 

45503

کد N152541