در دیدار با سرکنسول کشورمان

حزب ملی عوام پاکستان حمله تروریستی به سرکنسولگری ایران در پیشاور را محکوم کرد

ایران

اسلام آباد- ایرنا- اعضای ˈحزب ملی عوامˈ پاکستان امروز (جمعه) در دیدار با سرکنسول کشورمان، حمله انتحاری به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر ˈپیشاورˈ مرکز این ایالت را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، اعضای ارشد حزب ملی عوام که دومین حزب بزرگ سیاسی در ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان است، به سرپرستی ˈمیان افتخار حسینˈ وزیر اسبق اطلاع رسانی این ایالت امروز با حضور در سرکنسولگری کشورمان در پیشاور با ˈحسن درویش وندˈ سرکنسول جمهوری اسلامی ایران و کارکنان این مرکز دیپلماتیک دیدار کردند.

مسوولان این حزب سیاسی (حزب حاکم پیشین در ایالت خیبرپختونخوا) از طرف ˈاسفندیار ولی خانˈ رییس و سناتور ˈمحمد حاجی عدیلˈ سرپرست حزب ملی عوام اقدام تروریستی و حمله انتحاری به سرکنسولگری کشورمان را محکوم و ضمن اعلام همبستگی با مواضع و سیاست های پایدار تهران در جهان , این اقدام را توطئه ای علیه روابط دوستانه و عمیق دو کشور خواندند.

میان افتخار حسین با اذعان به ازخودگذشتگی نیروهای امنیتی محافظ سرکنسولگری ایران که در حمله انتحاری جان خود را از دست دادند، تاکید کرد: احزاب سیاسی پاکستان باید در برابر طرح های شیطانی عناصر ضد دولتی و تروریست ها متحد شوند.

یک تروریست دوشنبه گذشته با عملیات انتحاری در نزدیکی ساختمان مسکونی سرکنسولگری ایران در شهر پیشاور جلیقه حاوی 4 کیلوگرم مواد انفجاری خود را منفجر کرد.

مقام های پلیس پاکستان اعلام کردند که در این اقدام تروریستی سه نفر از نیروهای سپاه مرزی محافظ مرکز دیپلماتیک ایران کشته و 10 نفر نیز زخمی شدند و یک خودروی حاوی بمب نیز در نزدیکی محل حادثه کشف شد.

همچنین نیروهای امنیتی پاکستان سه شنبه گذشته چند قبضه نارنجک جنگی را در نزدیکی سرکنسولگری کشورمان در شهر «پیشاور» کشف و خنثی کردند.

رسانه های پاکستانی به نقل از گزارش پلیس شهر پیشاور نوشتند: تروریست انتحاری یک تبعه خارجی از چچن و یا ازبکستان بود.

ˈمست گلˈ سخنگوی گروه ˈحزب المجاهدینˈ مسوولیت اقدام تروریستی و حمله به سرکنسولگری ایران در پیشاور را به عهده گرفت.

آساق ** 1095**2017
کد N152422