آیت الله خاتمی: اقتصاد مقاومتی باطل السحر تمام تحریم ها خواهد بود

خاتمی

تهران - ایرنا - خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر این که اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که در مصاف با دشمنان بتوانیم مقاومت کنیم، گفت: اقتصاد مقاومتی باطل السحر تمام تحریم ها خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران درمصلی امام خمینی ارتباط با سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصادی مقاومتی متکی به دانش و فناوری بومی است، عدالت بنیان، درون زا و برون گرا است.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: شما خوبان و خودم را دعوت می کنم به تقوای الهی و از عقابش شما را پرهیز و برحذر می دارم؛ قران کریم می فرماید لازمه خرد ورزی تقوا است؛ اگر کسی می خواهد رفتار خردمندانه داشته باشد، این رفتار در سایه بندگی خدا، حریم نگه داشتن برای حضرتش پدید می آید.

وی افزود: در خطبه دوم چند مطلب در نظر گرفتم؛ مطلب اول در رابطه با اقتصاد مقاومتی است که خطیب قبل از خطبه ها، وزیر اسبق اقتصاد و دارایی، محضرتان مطالبی به طور تفصیل فرمودند.** شعار کلیدی جمهوری اسلامی

آیت الله خاتمی افزود: ما یک شعار داشتیم در آغاز انقلاب که شعار کلیدی ما بود، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی؛ سخن این است که این استقلال در عرصه فرهنگی شکل گرفت، در عرصه سیاسی به استقلال سیاسی رسیدیم و کشوری مستقل و متکی به آرای مردم داریم، یک شعار هم شعار استقلال اقتصادی است که بعدی از استقلال است.

وی تصریح کرد: از اول انقلاب تاکنون گام های بلندی برداشته شده اما واقعیت این است که هنوز گام های بلندتری باید برداریم تا به این استقلال اقتصادی برسیم و ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی گامی در راه رسیدن استقلال کامل اقتصادی بود.

وی افزود: بهترین فصل برای اجرای اقتصاد مقاومتی الان است؛ نیروی انسانی ورزیده و متخصص بسیار فراوان داریم؛ تعبیر میلیون ها، تعبیر گزافی نیست؛ میلیون ها متخصص در کشور داریم؛ در طول 35 سال زیرساخت ها فراهم شده و از جهت سرمایه ها نفت و گاز ما روی هم رفته در دنیا مقام اول را داریم و با این زمینه ها ما می توانیم به اقتصاد مقاومتی برسیم.** چهار ویژگی اقتصاد مقاومتی

آیت الله خاتمی تصریح کرد: اقتصادی مقاومتی یعنی اقتصادی که در مصاف با دشمنان بتوانیم مقاومت کنیم که چهار ویژگی دارد، اول این که متکی به دانش و فناوری بومی است، دوم این که عدالت بنیان است، سوم این که درون زاست و آخر این که برون گرا است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: دراقتصاد مقاومتی هیچ نظر و امیدی به دشمنان این ملت نداریم که آنها بیایند تحریم ها را بردارند یا برندارند؛ نه اگر تحریم ها را برداشتند ایران گلستان می شود و نه اگر تحریم ها را برنداشتند ما آسیب می بینیم.

وی با اشاره به این که اقتصاد مقاومتی باطل السحر تمام تحریم ها خواهد بود، گفت: خوشبختانه روسای سه قوه لبیک ستودنی خوبی داشتتند که امیدواریم این لبیک همچنان در عرصه عمل و اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی ببینیم.

آیت الله خاتمی اضافه کرد: در این هفته، در این عرصه زیاد - که البته نه به اندازه کافی - صدا و سیما و بخصوص رسانه های مکتوب کار کردند احساس می کنم به این اندازه کافی است.

این خبر تکمیل می شود..

سیام **9189**1601**
کد N152409