کشته شدن 33 تن در حمله شبه‌نظامیان در نیجریه/ حمایت فرانسه از اقدامات نیجریه علیه بوکوحرام

به دنبال حمله شبه‌نظامیان به منطقه‌ای در شمال شرق نیجریه که به کشته شدن حداقل 33 تن و انفجار یک دانشگاه علوم دینی منجر شد، سربازهای نیجریه‌ای ایست‌های بازرسی و پنج روستا و یک شهر را رها کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش نیجریه که دائما آمار کشته‌های حوادث تروریستی را تکذیب می‌کند، اعلام کرد که در جریان این حمله شش مهاجم، یک سرباز و سه غیرنظامی کشته شدند.

حملات اخیر در نیجریه در حالی صورت می‌گیرد که علی رغم گذشت 9 ماه از اعلام وضعیت اضطراری، انتقادها از ناکامی‌های ارتش در مقابله با تروریست‌ها در حال افزایش است.

دیوید مارک، رئیس سنای نیجریه با بیان اینکه این حملات به نوعی "اعلام جنگ" است، گفت: جالب است که با وجود وضعیت اضطراری همچنان این آشوب‌ها ادامه دارند.

پیشتر ارتش نیجریه از دستگیری تعدادی سرباز که به افراطیون کمک می‌کردند، خبر داده بود.

این در حالی است که فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز در کنفرانس "امنیت بشر" در این کشور گفت که مشکلات نیجریه مشکلات فرانسه نیز هستند و اینکه پاریس در جنگ با تروریست از نیجریه حمایت می‌کند.

اخیرا حملات دیگری نیز در این کشور صورت گرفته بود که در آخرین مورد افراطیون 59 دانش آموز را در مدرسه در یوبو به قتل رساندند. این در حالی است که ارتش نیجریه و گودلاک جاناتان، رئیس جمهوری نیجریه مدعی‌اند که در جنگ با تروریست‌ها از جمله بوکوحرام دست بالا را دارند.

انتهای پیام

کد N152393