در گفت‌وگو با ایسنا

کولیوند: برای رونق اقتصادی باید مسائل درون‌سازمانی حل شوند

یک نماینده مجلس با بیان این که تنها راه نجات کشور در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، ‌اظهار کرد: برای رونق اقتصادی با رویکرد این سیاست‌ها باید ابتدا مسائل درون‌سازمانی کشور را حل کنیم.

محمدجواد کولیوند، نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: در حال حاضر کشور ما در مقطعی از تاریخ قرار دارد که شاهد مشکلاتی در بخش اقتصاد داخلی، تولید داخل، اشتغال و معیشت است.

او ادامه داد: تنها راه نجات کشور در اقتصاد مقاومتی است که ما بتوانیم در داخل از باب وحدت در راستای رونق اقتصادی گام‌های جدی برداریم.

نماینده مردم کرج در مجلس خاطرنشان کرد: در اجرای اقتصاد مقاومتی دولت، قوه مقننه، قوه قضاییه، بخش‌های تعاونی و بخش خصوصی درگیر هستند چرا که سرمایه و کار باید متعلق به ایران باشد.

کولیوند در ادامه به پیشرفت‌های کشورهایی هم‌چون آلمان بعد از جنگ جهانی دوم و ژاپن و تکیه آن‌ها به تولید داخل اشاره کرد و گفت: ما نیز باید با روی آوردن به تولید داخل در راستای رفع مشکلات اشتغال، ایجاد رونق اقتصادی، بهبود وضعیت صادرات و واردات و سامان دادن به بخش‌های کشاورزی، ‌معدن و تجارت گام برداریم.

این نماینده مجلس یادآور شد: اگر در داخل رکود اقتصادی به رونق اقتصادی تبدیل شود قطعا در مقابل فشارهای غربی و تحریم‌ها نیز مقاوم خواهیم بود و حتی می‌توانیم تحریم‌ها را خنثی کنیم.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس هم‌چنین با بیان این که برای رونق اقتصادی با رویکرد اقتصاد مقاومتی باید مسائل درون‌سازمانی کشور حل شود تصریح کرد: ما بعضا در اجرا و در قوانین مواردی را می‌بینیم که نیازمند تعامل بسیار زیاد قوا در کنار یکدیگر است و ضرورت این موضوع زمانی بیش‌تر احساس می‌شود که به طور مثال اگر خلإهای قانونی در مواردی دیده شد دولت با ارائه لایحه به سرعت این خلإها را پر کند.

کولیوند در پایان خاطرنشان کرد: از طرفی قوه قضاییه باید با نظارت و مدیریت بر این روند مشکلات به وجود آمده را با درایت حل کند. بنابراین رونق اقتصادی قطعا نیازمند حضور سه قوه در کنار یکدیگر است.

انتهای پیام

کد N152386