علی‌محمدی: اقتصاد مقاومتی، مهم‌ترین مسیر برای توسعه اقتصادی کشور است

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی یک الگوی کامل از یک اقصاد اسلامی محسوب است.

عمران علی‌محمدی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، اظهار کرد: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده، مهم‌ترین مسیر برای توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

نماینده مردم ایلام، مهران، ایوان، ملکشاهی، سیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» فرصت مناسبی را برای تحقق حماسه اقتصادی تبیین فرمودند و اتکا بر استعدادها، بهره‌مندی از نیروی انسانی متعهد و کارآمد به همراه نقش آفرینی مردم و فعالان عرصه اقتصاد را زمینه‌ساز پیروزی بر همه مشکلات بیان کردند که باید سرلوحه کار همه مسوولان قرار بگیرد.

او با بیان این که الگوی اقتصاد مقاومتی، یعنی اقتصاد بومی، که هم ایرانی باشد و هم اسلامی خاطرنشان کرد: اقتصادی که به مردم و درون متکی نباشد و تولید محور نباشد هر چند هم موفقیت‌هایی را طی کرده باشد اقتصاد توسعه یافته تلقی نمی‌شود.

علی‌محمدی با اشاره به این که اقتصاد مقاومتی را نباید با اقتضاد ریاضتی اشتباه گرفت چون اقتصاد مقاومتی اقتصاد مردمی است که با افزایش مشارکت مردم در بخش اقتصاد پیروز می‌شود تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی همان استقلال در اقتصاد و استفاده از تمامی ظرفیت‌های کشور است.

این عضو کمیسون اجتماعی مجلس با تاکید بر این که لازم است که در عرصه‌های مختلف ‌از جمله اقتصاد دارای الگوهای اسلامی باشیم و اقصاد مقاومتی یک نسخه کاملا اسلامی در مبحث اقصاد محسوب می‌شود گفت: یقین دارم الگوی اقصاد مقاومتی می‌تواند یک الگوی اقصادی برای ملت‌های آزاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به سرعت باید ازسوی مسوولان اجرایی و با همکاری حوزه‌های علمیه، نخبگان اقتصادی کشور ارائه و عملیاتی شود و یقینا مجلس نیز در این راستا تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.

انتهای پیام

کد N152384