اقدام رییس جمهور چین برای مقابله با حملات سایبری آمریکا

چین,اینترنت

پکن - ایرنا - ˈشی جین پینگˈ رییس جمهور چین که از به خطر افتادن منافع این کشور در حملات سایبری واهمه دارد، خود مسوولیت یک تیم مبارزه با حملات سایبری را برعهده گرفت.

به گزارش ایرنا، تلویزیون مرکزی چین روز جمعه اعلام کرد که رییس جمهور این کشور در نشستی با حضور مسوولان و اعضای تیم مقابله با حملات سایبری گفته است : پکن به یک قدرت مطرح در این عرصه تبدیل خواهد شد و دولت اجازه به خطر افتادن منافع ملی را به هیچ فردی نخواهد داد.

وی در نخستین نشست گروه حفظ امنیت داخلی و امنیت اطلاع رسانی گفت که ما باید قدرت بزرگ سایبری باشیم .

رهبر چین تصریح کرد که امنیت اینترنت به موضوع امنیت ملی و توسعه کشور و ملت گره خورده است.

مسوولیت گروه حفظ امنیت داخلی و امنیت اطلاع رسانی هماهنگی بین بخش های مختلف و تنظیم راهبردها برای تقویت نظارت بر اینترنت و مبارزه با حملات سایبری است.

چین خود را یکی از بزرگترین قربانیان حملات سایبری می داند و به گفته پکن بیشترین حجم حملات علیه چین را آمریکا برعهده گرفته است.

روزنامه چاینا دیلی نوشت مناطق جغرافیایی و عرصه های اجتماعی و اقتصادی چین باید در یک شبکه مخصوص اطلاع رسانی قرار گیرد که ضربه پذیر نباشد.

رییس جمهور چین خواستار تخصیص منابع بیشتر برای فعالیت گسترده تیم مقابله با حملات سایبری شد و گفت که باید به فن آوری های نوین اطلاع رسانی و سایبری دست یافت.

ارزش بازار اینترنت در چین بیش از 300 میلیارد دلار براورد شده است.

مرکز اطلاع رسانی و شبکه اینترنت چین اعلام کرده است که در یک سال گذشته سه هزار حمله اینترنتی به این کشور انجام شده است.

نزدیک به 700 هزار رایانه در چین تنها در 20 روز گذشته مورد حمله قرار گرفته و اطلاعات آنها فاش شده است.

دولت چین می گوید در ماه گذشته میلادی نیز حمله بسیار گسترده ای به رایانه ها صورت گرفته و شدت آن به حدی بوده که مردم حتی موفق به مراجعه به تارنماهای داخلی نشده اند.

چین تاکید دارد که آمریکا و انگلیس از سال 2009 میلادی مرکز فرماندهی مبارزه با حملات سایبری ایجاد کرده اند.

ˈیانگ شوˈ متخصص مسایل سایبری می گوید که چین به قوانین، مقررات تازه ، منابع بیشتر و فن آوری های نوین برای رسیدن به هدف مقابله با حملات سایبری نیاز دارد.

جو یونگ لین مدیر کل کمیته امنیت اینترنت در چین نیز گفت که اگر قوانین تنظیم شود شرکت ها و سازمان ها قدرت نظارت بیشتری بر اینترنت خواهند داشت.

وی تصریح کرد که ایجاد مرکز مبارزه با فعالیت های سایبری در چین به رهبری رییس جمهور نشانه نگرانی دولت از فضای مجازی و اینترنت است.

آساق ** 2100 **1611
کد N152252