رئیس مجمع نمایندگان کرمانشاه:

اجرای اقتصاد مقاومتی نیازمند مدیریت صحیح است

اقتصاد مقاومتی

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه اصلاح الگوی مصرف را از مهمترین پایه‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با مدیریت صحیح می‌توان اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرا کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه اصلاح الگوی مصرف را از مهمترین پایه‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با مدیریت صحیح می‌توان اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرا کرد.

نعمت‌الله منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور، گفت: رهبر با بصیرت ایران همواره جلوتر از جهان حرکت می‌کنند، آینده را پیش بینی می‌کنند، توطئه‌های دشمنان را می‌شناسند و برای مقابله با آن برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی با بیان اینکه «استکبار جهانی ریشه اسلام و نظام جمهوری اسلامی را هدف گرفته و اصل وجود استکبار با ضدیت با ایران و اسلام عجین است» یادآور شد: ایران در مذاکرات اخیر حسن نیت خود را نه تنها به 1+5 بلکه به تمام دنیا ثابت کرد و در خصوص مسائل هسته‌ای خود شفاف سازی کرد تا دنیا بداند که ایران هرگز به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نبوده و در مقابل، غرب هم وعده داد کم کم تحریم‌ها را بردارد.

به گفته این نماینده مجلس امروز غرب با کارشکنی، موضوعات دیگری را مطرح کرده تا از تعهدات خود سر باز زند.

منوچهری معتقد است، ما امروز باید با دید واقع بینانه وهوشیارانه‌تری به مسائل ایران و جهان بنگریم و بدانیم حتی اگر موضوع هسته‌ای ایران حل شود و کشور ما از حقوق خود کوتاه بیاید که البته نمی‌آید، غرب موضوعات دیگری را دستاویز فشار آوردن به کشور ما قرار می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه «غرب و استکبار جهانی اقتصاد ما را هدف قرار داده و به خیال خود با اعمال تحریم‌ها ما را پای میز مذاکره کشانده است» خاطرنشان کرد: این شرایط نشان می‌دهد ما باید همواره روی پای خود بایستیم و از وابستگی به دنیا دور شویم.

نماینده پاوه و اورامانات اضافه کرد: زمانی که ما از وابستگی به کشورهای دیگر بکاهیم دست آنها برای مبارزه با ما خالی خواهد شد.

منوچهری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را راهکار اصلی کاهش وابستگی ایران به خارج از کشور دانست و گفت: باید با یک برنامه‌ریزی مناسب زمینه‌های تحقق و اجرای اقتصاد مقاومتی را در کشور فراهم کنیم تا دیگر نگرانی از تحریم‌های امروز و فردای غرب نداشته باشیم.

وی تولید و اشتغالزایی را زمینه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی خواند که باید با کمک آن کمبودهای داخل کشور را برطرف کنیم و به عبارتی روی پای خود بایستیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: علاوه بر تولید، مدیریت مصرف نیز از زمینه‌های اجرای اقتصاد مقاومتی است و ما برای اینکه دست به سوی خارج از کشور دراز نکنیم باید در شیوه مصرف خود تغییر ایجاد کرده و از مصرف گرایی دوری کنیم.

منوچهری بر لزوم پرهیز از تجمل‌گرایی و توجه به ساده زیستی به عنوان یکی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه «تمام زمینه‌های اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور وجود دارد» اظهار کرد: ایران از نظر نیروی انسانی و منابع طبیعی توانمندی‌های فراوانی دارد و تنها چیزی که مورد نیاز است مدیریت صحیح این توانمندی‌ها است تا بتوان اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرا کرد.

این نماینده مجلس گفت: باید از تضادها و تقابل‌های داخلی بکاهیم و همه با هم ایران را بسازیم.

انتهای پیام

کد N151860