آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

اگر قم و الازهر متحد باشند هیچ سوء‌ظنی پیش نمی‌آید

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

یک مرجع تقلید با بیان این‌که «با رجوع به تاریخ در می‌یابیم که هیچ گروهی به اندازه تکفیری‌ها وحشی‌گری نکرده است» گفت: تکفیر، خطر بزرگی برای پیشرفت اسلام در دنیا است.

یک مرجع تقلید با بیان این‌که «با رجوع به تاریخ در می‌یابیم که هیچ گروهی به اندازه تکفیری‌ها وحشی‌گری نکرده است» گفت: تکفیر، خطر بزرگی برای پیشرفت اسلام در دنیا است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله مکارم‌شیرازی در دیدار دکتر تاج‌الدین الهلالی، از علمای الازهر با اشاره به جنایات تکفیری‌ها و خطر آنان برای جهان اسلام و بشریت، گفت: از آغاز اسلام تا الان، خطری به اندازه جریان تکفیری، اسلام را تهدید نکرده است.

وی تاکید کرد: در شرایطی که اسلام روز به روز در حال پیشرفت و گسترش است، جریان تکفیری که ماهیت آن فساد و قتل بندگان خداست، خطری بزرگ برای اسلام و مسلمین و کل بشریت به شمار می‌رود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی "خطر جریان‌های تکفیری برای اسلام، مسلمین و بشریت و راه‌های برون رفت از آن" در مهرماه سال آینده در قم، بیان کرد: برگزاری این کنگره را را وظیفه خود می‌دانیم و از خداوند متعال می‌خواهیم که ما را یاری کند.

مکارم‌شیرازی، با ابراز خرسندی از مواضع و دیدگاه‌های دکتر تاج‌الدین الهلالی نسبت به جریان تکفیری، گفت: خدا را شکر که شما این جریان فکری را به خوبی شناخته‌اید و به آثار و ماهیت واقعی آنان واقفید و اگر بین ما و علمای الازهر اتحاد باشد، هیچ سوءظنی پیش نخواهد آمد.

این مرجع تقلید همچنین از این عالم مصری خواست فلسفه و ضرورت برگزاری کنگره بین المللی خطر جریان‌های تکفیری را با علمای الازهر در میان بگذارد تا مقدمات حضور آنان در این کنفرانس فراهم شود.

وی خطاب به دکتر الهلالی ادامه داد: ان‌شاءالله سعی شما نسبت به این امر مشکور باشد و برای شما آرزوی سلامت و عافیت دارم.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی همچنین خاطرنشان کرد: همه ما با هم برادریم و حول یک خانه طواف می‌کنیم و آنچه شما را شاد می‌کند، ما را نیز مسرور می‌سازد و آنچه شما را محزون بدارد، ما را نیز غمگین می‌کند.

انتهای پیام

کد N151797