حشمتیان: قوای کشور زمینه را برای حضور مردم در اقتصاد کشور فراهم کنند

احزاب,ديپلماسي,اقتصاد مقاومتی

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی با بیان این‌که "تحقق اقتصاد مقاومتی می‌تواند موجب مقابله با فساد اقتصادی شود" گفت:‌ دولت در راستای تحقق این سیاست‌ها می‌تواند از کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان، نمایندگان ادوار مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، احزاب و دانشگاهیان استفاده کند.

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی با بیان این‌که "تحقق اقتصاد مقاومتی می‌تواند موجب مقابله با فساد اقتصادی شود" گفت:‌ دولت در راستای تحقق این سیاست‌ها می‌تواند از کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان، نمایندگان ادوار مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، احزاب و دانشگاهیان استفاده کند.

قدرت‌علی حشمتیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "رهبری احساس کرده‌اند که دشمن جنگی تمام‌عیار علیه کشور به راه انداخته است"، تصریح کرد:‌ بر همین اساس، مقام معظم رهبری بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: مذاکرات هسته‌ای در حال به نتیجه رسیدن است اما ممکن است این موفقیت قطعی نباشد و ما نباید به غرب اعتماد کنیم، پس لازم بود سیاست‌های کلی طراحی شود و رهبری قصد دارند تا اقتصاد را از دست عده‌ای خارج کرده و اقتصاد را مردمی کنند.

این فعال سیاسی همچنین خاطرنشان کرد: احزاب در این بین نقش مهمی دارند زیرا آن‌ها می‌توانند کمیسیون‌های تخصصی برای پیشبرد اهداف این سیاست‌ها ایجاد کنند و بر تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نظارت داشته باشند.

این استاد دانشگاه همچنین بر لزوم شفاف‌سازی در اقتصاد تاکید کرد و گفت: اگر حاکمیت به دنبال شفاف‌سازی باشد، مردم وارد عمل می‌شوند و نقش تحریم‌ها کاهش خواهد یافت. امام خمینی(ره) و رهبری همیشه با شفافیت با مردم صحبت کرده‌اند و اکنون نیز باید مسئولان شفاف‌سازی را در دستور کار خود قرار دهند تا مردم به صحنه بیایند و اگر مردم به صحنه بیایند، دشمن همانند دوران جنگ شکست خواهد خورد.

مدیرمسئول نشریه جمعیت در ادامه با بیان اینکه "عموم مردم از تقویت اقتصاد سود می‌برند"، خاطرنشان کرد:‌ مردم همواره نشان داده‌اند که اگر با آنها بصورت شفاف برخورد شود، راحت‌تر در کنار مسئولان خواهند بود. البته در زمینه مذاکرات هسته‌ای نمی‌توان همه مسائل را بیان کرد زیرا دشمنان مکار هستند اما مسئولان باید در زمینه‌های اقتصادی به دنبال شفاف‌سازی و سالم‌سازی باشند.

وی با اشاره به نقش قوای سه‌گانه گفت: مجلس در این راستا می‌تواند قوانین مؤثری وضع کند و دولت هم با تدوین و اجرای مصوبات و اجرای درست قوانین می‌تواند به کمک مجلس بیاید. همچنین قوه قضائیه با نظارت بر قوانین و همسویی با دولت و مجلس می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد اقتصاد مقاومتی داشته باشد. البته دولتمردان نیز باید سلامت اقتصادی داشته باشند و در واقع سالم‌سازی باید از سوی دولتمردان به اثبات برسد. اگر دولتمردان بصورت صحیح و شفاف با مردم صحبت کنند و خود نقطه ضعفی نداشته باشند، می‌توانند در راستای سالم‌سازی اقتصاد، مؤثر باشند.

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی همچنین با بیان اینکه "دیپلماسی فعال نیز می‌تواند نقش مؤثری در افزایش تولید و گسترش صادرات و استفاده از ظرفیت‌های کشور داشته باشد"، تصریح کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید رابطه خوبی با کشورهای همسایه داشته باشیم.

این فعال سیاسی در پایان با بیان اینکه "در صورت وجود وحدت ملی، امکان تحقق حماسه اقتصادی وجود دارد"، خاطرنشان کرد: دولت می‌تواند با کوچک‌سازی خود، هم با فساد مبارزه کند و هم گامی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بردارد.

انتهای پیام

کد N151791