روحانی: افراد کم‌درآمد هیچ دغدغه‌ای در مورد مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها نداشته باشند

فارس نوشت:

رئیس‌جمهور گفت: مردم و به ویژه نیازمندان نباید هیچ دغدغه‌ای پیرامون اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها داشته باشند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی دقایقی پیش با حضور در مرکز صداوسیمای خلیج فارس در گفت‌وگویی زنده علاوه بر پاسخ به سئوالات مجری برنامه به صورت تلفنی و تفسیری نیز به سئوالات مردم هرمزگان از شهرستان‌های مختلف پاسخ گفت.

وی در بخش نخست سخنان خود در پاسخ به سئوال مجری برنامه پیرامون اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و دیدگاه دولت در مورد این طرح، اظهار داشت: اصل هدفمندی مورد اجماع تمام مسئولان بوده است که اجرای آن در مرحله اول با اشکالاتی توأم بوده و به قول مجلسی‌ها قانون در این راستا به درستی اجرا نشده است.

وی ادامه داد: قرار بود با حذف یارانه حامل‌های انرژی و سایر بخش‌ها به توسعه زیرساخت‌ها کمک شود و در واقع هدف از هدفمندی کاهش مصرف انرژی و نزدیک کردن قیمت انرژی با کشورهای همسایه بود که معتقدیم با رویه کنونی از این هدف دور شده‌ایم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در پی مصوبه مجلس دولت نیز با اجرای مرحله دوم هدفمندی کاملا موافق است این مرحله از سال آینده آغاز می‌شود و از اینجا به مردم می‌گویم که نباید دغدغه‌ای در این مورد داشته باشند چراکه یارانه نقدی در کنار سبد کالا برای نیازمندان کماکان ارائه خواهد شد.

روحانی تاکید کرد: دهک‌های کم‌درآمد اصلا نباید دغدغه‌ای در مورد اجرای طرح دوم هدفمندی یارانه‌ها داشته باشند.

وی در پاسخ به سوالی دیگر پیرامون تورم اظهار داشت: از ابتدای آغاز به کار دولت اقتصاد با تورم ۴۳ درصدی روبه‌رو بود و در همان اول به مردم قول دادیم که جلوی تورم را بگیریم که طی اعلام مرکز آمار در روز گذشته تورم به ۳۳.۷ درصد رسیده است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تا پایان سال نرخ تورم به ۳۵ درصد می‌رسد اضافه کرد: طی برنامه‌های موجود این نرخ در سال آینده به ۲۵ درصد می‌رسد.

روحانی یادآور شد: تمام تلاش دولت این است جلوی تورم را بگیرد تا از این طریق زندگی مردم به ثبات بیشتر برسد.

وی در بخش دوم این برنامه زنده در پاسخ به یکی از اهالی شهرستان بشاگرد که توسط ارتباط تصویری صورت گرفت افزود: دولت به مبحث درمان در سراسر کشور و به ویژه در هرمزگان توجه ویژه‌ای دارد.

همچنین اضافه کرد: در همین راستا و طی سال آینده در زمینه بیمه قدم‌های خوبی برداشته خواهد شد و ارزش دفترچه‌های بیمه بالاتر می‌رود.

روحانی افزود: تجهیز بیمارستان‌ها و فعال‌سازی مراکز بهداشتی نیز در دستور کار قرار دارد به نحوی که در تجهیز بیمارستان‌های سراسر کشور قدم‌های جدی برداشته خواهد شد.

وی ابراز داشت: طی سال آینده ۳ میلیارد تومان بودجه به توسعه راه‌های روستایی بشاگرد اختصاص خواهد یافت.

رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه طرح توسعه‌ای شهرستان جاسک بر روی شهرستان بشاگرد و دیگر نقاط هرمزگان نیز تاثیر دارد گفت: دولت برای شکوفایی سواحل و جزایر خلیج فارس برنامه‌های متعددی را در نظر دارد.

وی همچنین یادآور شد: برای رفع مشکلات زیرساختی در بشاگرد نیز ۷۲.۵ میلیارد ریال طی سال آینده در نظر گرفته شده است.

به گفته دکتر روحانی علی‌رغم تمامی توجهاتی که در ۳ دهه اخیر به بشاگرد شده است این منطقه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.

وی همچنین گفت: برای توسعه جاسک و اجرای طرح صادرات نفت از این منطقه مجبوریم خطوط انتقال نفت را از خوزستان به جاسک احداث کنیم که این امر می‌تواند برای توسعه کل استان موثر باشد.

این خبر در حال تکمیل شدن است...

 

23503

کد N151765