سوئیس برای مسدود کردن حساب های بانکی یانکوویچ اعلام آمادگی کرد

اوکراین

تهران - ایرنا - سوئیس روز پنجشنبه اعلام کرد که آماده توقیف حساب های بانکی احتمالی ویکتور یانکوویچ رئیس جمهوری برکنار شده اوکراین در بانک های سوئیس است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژنو ، ˈپی یر آلن التشینگرˈ سخنگوی وزارت امور خارجه سوئیس گفت: دولت سوئیس بطور اصولی تصمیم به توقیف هرگونه حساب احتمالی آقای یانکوویچ در سوئیس گرفته است.

وی افزود: تصمیم نهایی در این زمینه که روز جمعه اعلام خواهد شد، بانک های سوئیس را ملزم می کند که در ارتباط با حساب های بانکی اوکراین دقت بیشتری به خرج دهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت درخواست یانکوویچ و همراهان او برای دریافت روادید سفر به سوئیس ، با درخواست آنها مخالفت می شود، به گفتن این جمله بسنده کرد که ˈسوئیس اوضاع اوکراین را به دقت زیر نظر دارد. ˈ

بر اساس این گزارش ، مشخص نیست که آیا یانکوویچ در بانک های سوئیس حساب دارد یا نه ، اما الکساندر پسر او در اواخر سال 2011 یکی از شعبه های شرکت خود را در ژنو باز کرد.

به نوشته هفته نامه سوئیس ˈلبدوˈ ، پسر 40 ساله یانکوویچ که یک دندانپزشک و بازرگان است ، ثروتی حدود نیم میلیارد دلار جمع کرده است.

در همین حال ، روزنامه اوکراینی ˈاوکراینسکایا پراوداˈ روز پنجشنبه به نقل از ˈاولگ ماخنیتسکیˈ دادستان کل موقت اوکراین نوشت: یانکوویچ تحت تعقیب بین المللی قرار گرفته است.

این در حالی است که یانکوویچ با صدور بیانیه ای اعلام کرده که خود را رئیس جمهوری قانونی اوکراین می داند.

مترجمام**1078**1552
کد N151599