نماینده لبنان درسازمان ملل مامورشکایت از رژیم صهیونیستی شد

رژیم صهیونیستی,سازمان ملل

بیروت – ایرنا - « جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان به « نواف سلام» نماینده دایم این کشوردر سازمان ملل متحد ماموریت داد تا از رژیم صهیونیستی برای حمله به خاک لبنان شکایت کند.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه لبنان همچنین از سازمان ملل خواسته است تا رژیم صهیونیستی را به اجرای قطعنامه 1701( پایان بخش جنگ 33 روزه سال 2006) ملزم کند.

براساس درخواست جبران باسیل، نماینده دایم لبنان در سازمان ملل باید شکوائیه لبنان را به « بان کی مون» دبیرکل این سازمان تسلیم کند.

وزیر خارجه لبنان ابراز امیدواری کرده است که بان کی مون با ارسال این نامه برای رییس دوره ای شورای امنیت و توزیع این سند میان دیگر اعضای این شورا، برای حفظ حقوق لبنان جهت تشکیل شورای امنیت در زمان مناسب اقدام کند.

جبران باسیل تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک لبنان را نقض قطعنامه 1701 سازمان ملل متحد دانسته و آن را محکوم کرده است.

«میشل سلیمان» رییس جمهوری لبنان پیشتر از وزیر امور خارجه این کشور خواسته بود تا با جمع آوری اطلاعات لازم از رژیم صهیونیستی به دلیل حمله هوایی به خاک لبنان به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کند.

حزب الله لبنان امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای تایید کرد که جنگنده های ارتش صهیونیستی شامگاه دوشنبه به یک پایگاه این حزب در نزدیک مرزهای سوریه و لبنان در منطقه جنتای بقاع در شرق لبنان حمله کرده اند.

حزب الله تاکید کرده است که این حمله بدون پاسخ نخواهد ماند و مقاومت در زمان و مکان مناسب و با وسیله و ابزار مناسب به آن پاسخ خواهد داد.

در بیانیه حزب الله آمده است که به لطف و عنایت الهی در این حمله هیچ یک از رزمندگان مقاومت زخمی و یا شهید نشده و تنها برخی خسارت های مادی برجای گذاشته شده است.

حزب الله این حمله جدید ارتش صهیونیستی را تجاوزی آشکار به سرزمین ، حاکمیت و تمامیت ارضی لبنان و نه فقط تجاوزی علیه مقاومت دانسته است که تاکیدی بر خوی تجاوزگری صهیونیست ها دارد و نیازمند موضع گیری صریح از سوی همگان است.

در این بیانیه خاطرنشان شده است : آنچه در برخی رسانه ها ادعا شده مبنی بر هدف قرار گرفتن پایگاه های دفاعی، توپخانه ای و یا موشکی و همچنین شهادت نیروهای مقاومت کاملا عاری از صحت است.

خاورم ** 1324
کد N151545