تاکید رئیس بنیاد حجاب و عفاف بر اجرایی شدن مصوبات در این حوزه

ايران,حجاب

رئیس بنیاد حجاب و عفاف کشور گفت: با وجودی ‌که قانون حجاب سال‌هاست تصویب شده اما هنوز اجرایی نشده و اخیراً دولت به وزیر کشور ابلاغ کرده است تا این قانون را در کشور اجرایی کند.

رئیس بنیاد حجاب و عفاف کشور گفت: با وجودی ‌که قانون حجاب سال‌هاست تصویب شده اما هنوز اجرایی نشده و اخیراً دولت به وزیر کشور ابلاغ کرده است تا این قانون را در کشور اجرایی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، آیت‌الله اختری در مراسم راه‌اندازی دفتر حجاب و عفاف لرستان در رابطه با اهمیت مقوله حجاب و عفاف اظهار کرد: دشمنان چون حج، روحانیت و حجاب را همواره سدی بر سر راه رسیدن به اهداف پلید خود دانسته‌اند و در صدد تضعیف این سه مورد بوده‌اند، به‌نحوی که انگلیس در کشورهای ایران، عربستان سعودی، ترکیه و عراق برای این‌که بتواند سلطه خود را استحکام بخشد چند کار را برنامه‌ریزی و عملی کرد. انگلیس در مسئله حج برنامه‌ای که گذاشت این بود که تبلیغات شدیدی برعلیه آن به کار بگیرد به‌طوری‌که اقدام به از بین بردن خط راه‌آهن بین این کشورها کرد. در راستای مخالفت با روحانیت نیز انگلیس هجمه وسیعی بر علیه عمامه و روحانیت به‌کار بست تا جایی که حتی الان هم در ترکیه عمامه گذاشتن ممنوع است.

وی با بیان این‌که «در کشور ایران توطئه‎های دشمنان به‌ویژه انگلیس با حج، روحانیت و حجاب به‌خاطر حضور پر رنگ علما و روحانیون و مراجع تقلید و عشق و ارادت مردم به اهل‌بیت(ع) نقش بر آب شد» تصریح کرد: متاسفانه امروز شاهدیم یک عده افراد آگاه یا ناآگاه مامور شده‌اند در بین مردم بی‌حجابی را رواج دهند و حجاب و فرهنگ حجاب و عفاف را بشکنند که این نیازمند هوشیاری و مقابله است.

وی به تصویب قانون حجاب اشاره کرد و افزود: با وجودی‌که این قانون سال‌هاست تصویب شده اما هنوز اجرایی نشده و اخیراً دولت دکترروحانی به وزیر کشور ابلاغ داده تا این قانون را در کشور اجرایی کند.

دبیرکل مجمع اهل‌بیت(ع) فرهنگ‌سازی در بحث حجاب و عفاف را نیازمند یک عزم همگانی دانست و گفت: هر مدیر و استاندار و استاد و رئیس دانشگاه با احساس شعور دینی و حس مسئولیت‌پذیری که دارد می‌تواند خودش ضوابط و قوانین مربوط به حجاب را پیاده کند.

وی با اشاره به بی‌تفاوتی و سهل‌انگاری در بحث حجاب و عفاف، ادامه داد: بنیاد ملی حجاب و عفاف چند سال است راه‌اندازی شده و در قالب همایش‌هایی در سطح دانشگاه‌ها افرادی را برای عضویت انتخاب می‌کند و با گفت‌وگوهایی که با ائمه جمعه استان‌ها داشته‌ایم از آنها درخواست کرده‌ایم افرادی را برای عضویت معرفی تا در این زمینه با بنیاد هم‌فکری کنند.

وی پاسخگویی به شبهات و عمومی‌سازی فرهنگ حجاب و عفاف را از برنامه‌های این بنیاد عنوان کرد و افزود: این بنیاد در سطح دانشگاه‌ها برنامه‌هایی را در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف انجام می‌دهد.

اختری با بیان این‌که «فعالیت در بحث حجاب و عفاف فقط مختص به زنان نیست بلکه مردان نیز در این زمینه نقش دارند»، ادامه داد: ما اگر فرهنگ فاطمه زهرا(س) یعنی حجاب و عفاف را در جامعه زنده کنیم و گسترش دهیم مجالس امام حسین(ع) هم به‌خوبی و پرشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کد N151519