رئیس جهاد دانشگاهی بر ضرورت ارتقا دانش قرآنی تاکید کرد

ايران,قرآن کريم,جهاد دانشگاهي

رئیس جهاد دانشگاهی، ارتقای دانش قرآنی و ترویج فرهنگ کتابخوانی از طریق فضای مجازی را یکی از مهمترین اهداف جشنواره ملی ملکوت برشمرد.

رئیس جهاد دانشگاهی، ارتقای دانش قرآنی و ترویج فرهنگ کتابخوانی از طریق فضای مجازی را یکی از مهمترین اهداف جشنواره ملی ملکوت برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حمیدرضا طیبی در مراسم اختتامیه اولین جشنواره ملی «ملکوت»، با بیان این‌که «بشریت با فهم قرآن و دستورات اهل بیت(ع) است که می‌تواند در مسیر بندگی قرار گیرد» گفت: قرآن در کنار اهل بیت(ع) می‌تواند عظیم‌ترین تاثیرگذاری را بر سرنوشت بشر داشته باشد و ظرفیت حل مشکلات مسلمانان و نسل جوان امروز امت اسلامی را دارد.

وی با بیان این‌که «یکی از رسالت‌های اصلی جهاد دانشگاهی در بخش فرهنگی پرداختن به موضوعات قرآنی است» اظهار کرد: از ابتدای تاسیس این نهاد انقلابی، مسائل فرهنگی و به خصوص قرآنی مورد توجه بوده است.

وی تکیه بر مشارکت دانشجویان و دانشگاهیان در اجرای برنامه‌های دینی و قرآنی را یکی از برنامه‌های جهاد دانشگاهی توصیف و اظهار کرد: برگزاری جشنواره ملکوت، برگزاری 24 دوره مسابقات قرآن دانشجویان در سطح ملی و چهار دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان و برگزاری ده‌ها نشست علمی و تخصصی قرانی و میان رشته‌ای از جمله فعالیت‌های این نهاد برخاسته از انقلاب اسلامی است.

رییس جهاد دانشگاهی با بیان این‌که «برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی یکی از مشوق‌های اصلی جهاد برای برانگیختن روحیه تحقیق در محیط های علمی و دانشگاهی است»، ادامه داد: جشنواره ملکوت توانسته است با جذب بیش از 170 هزار مخاطب از سراسر کشور و از بین افراد فرهیخته گامی در راستای بهره‌گیری از آثار ارزشمند آیت‌الله العظمی جوادی آملی بردارد. آیت‌الله العظمی جوادی آملی دارای منظومه فکری در عرصه‌های مختلف علمی است و می‌تواند زمینه‌ساز وحدت حوزه و دانشگاه باشد؛ چیزی که امام(ره) آن را مهم‌ترین ثمره انقلاب اسلامی می‌دانست.

انتهای پیام

کد N151518