احزاب مذهبی ضدطالبان در پاکستان خواستار تداوم عملیات ارتش علیه شبه نظامیان شدند

احزاب,ضد طالبان

اسلام آباد - ایرنا - احزاب و گروه های مذهبی ضدطالبان در پاکستان؛ شبه نظامیان را دشمن درجه یک این کشور نامیده و از دولت و ارتش پاکستان خواستند تا عملیات نظامی علیه تروریست ها را تداوم بخشند.

به گزارش ایرنا، احزاب مذهبی پاکستان پنجشنبه در همایش مشترک در شهر ˈلاهورˈ (مرکز ایالت پنجاب در شرق این کشور) از دولت اسلام آباد خواستند تا گروه های حامی طالبان را مجرم شناخته و سرکرده های آنان را معرفی کند.

در قطعنامه پایانی این همایش که توسط ˈصاحبزاده حامدرضاˈ رییس شورای اتحاد سنی پاکستان در گفت وگو با خبرنگاران قرائت شد، احزاب مذهبی از تمام نهادهای اجتماعی، مذهبی و سیاسی خواستند تا علیه طالبان و اقدامات تروریستی شبه نظامیان متحد شوند.

در این قطعنامه آمده: شرکت کنندگان در همایش مشترک احزاب ضد طالبان بر راه اندازی کمپین در سراسر پاکستان علیه شبه نظامیان تاکید کرده و قرار شد تا فردا جمعه در مناطق مختلف این کشور تجمعاتی با عنوان روز مبارزه با طالبان برگزار شود.

مذاکرات صلح میان دولت و نمایندگان طالبان پس از به عهده گرفتن مسوولیت قتل 23 نفر از نیروهای امنیتی توسط طالبان در هفته های اخیر متوقف شد.

منتخبان دولت پاکستان هفته گذشته حاضر به مذاکره با نمایندگان طالبان درباره پیشبرد روند صلح نشدند و اعلام کردند که طالبان باید حملات تروریستی خود را متوقف کند.

به گزارش رسانه های پاکستانی؛ اعضای کمیته سه نفره طالبان پاکستان با شورای سیاسی گروه تحریک طالبان تماس گرفتند و همچنین سرکرده های طالبان از نمایندگان خود در کمیته صلح خواستند تا مذاکرات خود را به منظور پیشبرد روند صلح با دولت پاکستان ادامه دهند.

ˈمولانا یوسف شاهˈ عضو کمیته و دستیار ˈمولانا سمیع الحقˈ سرپرست کمیته صلح طالبان پاکستان روز گذشته (چهارشنبه) از اعضای کمیته صلح منتخب دولت اسلام آباد خواست تا با تغییر مواضع جدید در راستای رسیدن به اهداف صلح ؛ مجددا گفت وگوها را آغاز کنند.

روسای احزاب مذهبی پاکستان با تاکید بر اینکه ارتش این کشور تا نابودی کامل تروریست ها به انجام عملیات علیه این عناصر ادامه دهد؛ افزودند: دولت اسلام آباد گروه های حامی طالبان را شناسایی و عناصری که به قانون اساسی کشور پایبند نیستند را بازداشت و برای مجازات تحویل دادگاه دهد.

در این قطعنامه تصریح شده؛ دولت پاکستان منابع مالی داخلی و خارجی طالبان را مسدود و با کشورهایی که در تشدید تروریسم در پاکستان مقصر هستند برخورد جدی کند.

آساق ** 1095**1392
کد N151366