گزارش عفو بین‌الملل از افزایش چشمگیر کشتار فلسطینیان توسط صهیونیست‌ها

سیاسی

عفو بین الملل در گزارشی اعلام کرد که در سال 2013 کشتار فلسطینی‌ها به دست سربازان رژیم صهیونیستی افزایش چشمگیری داشته به گونه‌ای که حتی از مجموع تلفات فلسطینی‌ها در دو سال قبل از آن هم بیشتر بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، عفو بین الملل با صدور گزارشی اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی به وضوح با جان شهروندان فلسطینی و از جمله کودکان در کرانه باختری بازی می کنند و پس از قتل آنها به راحتی از مجازات می‌گریزند.

در این گزارش که با عنوان "خوشحالی از چکاندن ماشه؛ استفاده بی‌رویه اسرائیل از زور در کرانه باختری" منتشر شده، به افزایش روند کشتارها و نقض حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین در نتیجه استفاده بی‌رویه نظامیان صهیونیستی از زور و وحشیگری آنها در حق فلسطینیان از ژانویه سال 2011 تاکنون اشاره شده است.

این سازمان خاطر نشان کرد که اقدامات نظامیان صهیونیستی در حالی صورت می گیرد که فلسطینیانی که قربانی این حملات شده‌اند هیچ تهدیدی را متوجه دیگران نمی‌کردند.

در ادامه این گزارش به کشته شدن 22 شهروند فلسطینی در کرانه باختری طی سال گذشته میلادی اشاره شده و آمده است: دست کم 14 نفر از کشته شدگان در جریان اعتراضات و تظاهرات جان خود را از دست داده‌اند و اکثر قربانیان از جوانان زیر 25 سال و 4 نفر نیز کودکان بودند.

بر اساس آمارهای سازمان ملل متحد، طی سه سال گذشته 45 فلسطینی در کرانه باختری جان خود را از دست داده‌اند و تعداد کشته‌های سال 2013 بیشتر از مجموع دو سال قبل بود.

فیلیپ لوتر، مدیر برنامه‌های خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان عفو بین الملل در این راستا تاکید کرد: گزارش عفو بین الملل دلایل و حاوی نشانه‌های متعددی از کشتار بی‌رحمانه و غیر قانونی نظامیان اسرائیلی علیه شهروندان فلسطینی ساکن کرانه باختری است و تکرار توسل نظامیان و عناصر پلیس این رژیم به زور و قدرت نظامی نشان می دهد که این اقدامات از یک سیاست عمدی پیروی می‌کند.

لوتر خاطر نشان کرد: شمار زیاد مجروحان نشان دهنده خطر مداومی است که هر روزه جان فلسطینیان ساکن کرانه باختری را تهدید می کند به طوری که برخی از آنها از ناحیه پشت هدف قرار گرفته‌اند و این نشان می‌دهد که آنها در حال فرار بوده و در نتیجه نمی‌توانستند تهدیدی واقعی برای جان نظامیان صهیونیستی باشند.

وی در ادامه رژیم صهیونیستی را به عدم استقلال و بی طرفی در انجام تحقیقات درباره حوادث قتل شهروندان فلسطینی متهم کرد و گفت: با وجود گذشت بیش از یک سال، هنوز نتایج برخی تحقیقات رژیم صهیونیستی درباره حوادث مختلف کشتار غیر قانونی فلسطینیان مشخص نشده است.

این مقام بین المللی تاکید کرد که نظامیان ارتش و عناصر پلیس صهیونیستی باید بدانند که این تجاوزات آنها بدون مجازات نخواهد ماند و تا زمانی هم که آنها به خاطر جنایت‌هایشان مجازات نشوند، عملیات کشتار غیر قانونی شهروندان فلسطینی ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام

کد N151336