/سفر روحانی به هرمزگان/

معاون حقوقی رئیس‌جمهور: قوانین را باید برای مردم ساده‌سازی کنیم

هرمزگان,معاون حقوقي رييس جمهور,الهام امين‌زاده,سفر روحاني

معاون حقوقی رئیس‌جمهور تاکید کرد: باید قوانین را ساده‌سازی کنیم تا مردم بطور شفاف و صریح از حقوق و تکالیف خود آگاه باشند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور تاکید کرد: باید قوانین را ساده‌سازی کنیم تا مردم بطور شفاف و صریح از حقوق و تکالیف خود آگاه باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، الهام امین‌زاده در جمع اساتید رشته حقوق و دانشگاهیان استان هرمزگان، با اشاره به اینکه "از سال 1285 تاکنون 11 هزار و 400 مورد قانون در ایران وضع شده است"، گفت: با این وضعیت دچار تورم و ازدیاد قوانین شده‌ایم و این مساله برای ما مشکل‌ساز شده است.

وی اضافه کرد: این قوانین، تمامی قوانینی را که از سال یاد شده تاکنون در مراجع مختلف از جمله مجلس شورای اسلامی، مجلس سنا و فرمان‌های مختلف صادر و تشکیل شده بود، شامل می‌شود. باید قوانین را ساده سازی کنیم تا مردم بطور شفاف و صریح از حقوق و تکالیف خود آگاه باشند.

معاون امور حقوقی رئیس‌جمهور درباره منشور حقوقی شهروندی نیز اظهار کرد: هدف ما از طرح منشور حقوق شهروندی ایجاد مطالبات بی‌مورد از سوی مردم نیست بلکه معتقدیم مردم باید از حقوق خود مطلع شده و آنها را مطالبه کنند و امروز بسیاری از مردم این حقوق را نمی‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: منشور حقوق شهروندی متکی به ارزش‌ها و قوانین موجود در کشور است و در حوزه اختیارات دولت قرار دارد. این منشور عملیاتی و فراگیر است و در کار سایر قوانین دخالت نمی‌کند و در هر زمان قابلیت ارتقا دارد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این نشست رئیس دانشگاه هرمزگان و جمعی از اساتید رشته حقوق و دانشگاهیان استان هرمزگان به ایراد سخنرانی پرداختند.

انتهای پیام

کد N151148