پیش بینی نخست وزیر اسپانیا از رشد اقتصادی این کشور در سال جاری

اسپانیا,بیکاری

مادرید- ایرنا- ˈماریانو راخویˈ نخست وزیر اسپانیا طی سخنانی در پارلمان این کشور، از افزایش رشد اقتصادی و کاهش بیکاری در این کشور طی سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری افه، راخوی در سخنرانی خود در مجلس نمایندگان اسپانیا از رشد اقتصادی این کشور خبر داد و گفت: پیش بینی می شود اسپانیا در سالجاری یک درصد و در سال آینده 5/1 درصد رشد داشته باشد.

دولت اسپانیا تاکنون انتظار یک رشد هفت دهم درصدی تولیدات ناخالص داخلی واقعی در سال 2014 و یک رشد 9 دهم درصدی در سال 2015 را داشت.

راخوی افزود: اسپانیا پیش از این یک مانع برای اروپا بود اما امروز اینگونه نیست.

وی تاکید کرد: رشد بیشتر اقتصادی موجب افزایش ایجاد اشتغال خواهد شد زیرا پس از 68 ماه، آمارهای ماهانه بیمه تامین اجتماعی از ماه ژانویه سال جاری، نرخ مثبتی را ثبت کره است.

بر اساس آمارها، اسپانیا سال 2013 را با نزدیک به 9/5 میلیون بیکار معادل با 03/26 درصد و 8/16 میلیون نفر کارگران فعال به پایان رساند.

راخوی تصریح کرد: یکی از اقدامات برجسته دولت، کاهش شدید میزان پرداخت بیمه های تامین اجتماعی برای استخدام کارگران با قرارداد نا محدود است که بر اساس آن، شرکت هایی که با استخدام کارگر یک موقعیت کاری ایجاد کنند، از کاهش پرداخت بیمه ها تا میزان 100 یورو در ماه بهره مند خواهند شد.

وی همچنین اعلام کرد که دولت، یک اصلاح مالیاتی انجام خواهد داد که 12 میلیون نفر پرداخت کننده از آن نفع خواهند برد و پرداخت مالیات بر درآمد شخصی را برای افرادی که مجموع حقوق سالانه آنها کمتر از 12 هزار یورو است، حذف خواهد کرد.

بر اساس این گزارش،ˈ آلفردو پرز روبالکابا ˈ رهبر حزب سوسیالیست در پاسخ به سخنان راخوی، سخنان نخست وزیر را مورد انتقاد قرار داد و گفت: شما با افزایش مالیات ها، موجب فقیرتر شدن کارگران شده اید.

رهبر سوسیالیست های اسپانیا افزود: کاری که شما می کنید، نامش ظلم و ستم است. شما باعث شدید کارگران امید خود را از دست بدهند زیرا کاهش حقوق کارگران و افزایش حقوق مدیران، نه عادلانه است و نه عاقلانه زیرا موجب کاهش مصرف می شود.

اروپام **1234**1485**1515
کد N151088