پارلمان و دولت جمهوری خودمختار کریمه تصرف شد/جنگنده‌های روسیه به حالت آماده باش درآمدند

سیاسی

افراد مسلح ساختمان‌های پارلمان و دولت جمهوری خودمختار کریمه اوکراین را امروز (پنجشنبه) تصرف کرده و پرچم روسیه را برای به چالش کشیدن حاکمان جدید این کشور به اهتزاز درآوردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، یکی از سخنگویان پارلمان کریمه به خبرگزاری اینترفاکس گفت: افراد ناشناس به ساختمان‌های دولتی حمله کرده و به نیروهای حمایت کننده این ساختمان‌ها دستور دادند تا محل را ترک کنند. به تمامی کارمندان پارلمان کریمه امروز پنجشنبه مرخصی داده شده است.

پلیس در خارج از ساختمان دولت کریمه حضور گسترده‌ای دارد. مقامات به مردم اجازه نمی‌دهند تا به این ساختمان‌ها تصرف شده نزدیک شوند.

در همین حال وزیر کشور موقت اوکراین اعلام کرد، پس از تصرف ساختمان پارلمان کریمه، پلیس به حالت آماده باش کامل درآمده است.

در همین حال وزارت دفاع روسیه جنگنده‌های خود را در مرزهای غربی این کشور به حالت آماده باش درآورده است. این خبر در بیانیه‌ای از سوی وزیر دفاع روسیه اعلام شد.

هنوز مشخص نیست که چه کسانی این ساختمان‌ها را تصرف کرده‌اند و خواسته آن‌ها چیست اما به گفته شاهدان این افراد به زبان روسی صحبت می‌کردند و ظاهرا جز جدایی‌ طلبان طرفدار روسیه بوده‌اند.

خبرگزاری انترفاکس به نقل از یک شاهد گفت، این افراد حدود 60 تن و مسلح بودند. در زمان تصرف این ساختمان‌ها هیچ کس صدمه‌ای ندیده است.

نخست وزیر منطقه‌ای از طریق تلفن با افراد مسلح داخل ساختمان صحبت کرده اما آنها خواسته یا دلیل کار خود را نگفته‌اند. آن‌ها متعهد شده‌اند تا بعدا با نخست وزیر منطقه‌ای تماس بگیرند و خواسته‌های خود را اعلام کنند.

انتهای پیام

کد N150856