/سفر روحانی به هرمزگان/

قول مساعد دبیرکل شورای عالی ایرانیان برای افزایش تسهیلات سرمایه‌گذاری در هرمزگان

دبیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید، برای افزایش تسهیلات سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان قول مساعد می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، سیدجواد قوام شهیدی در همایش مشارکت ایرانیان خارج از کشور در توسعه هرمزگان که با حضور جمعی از سرمایه‌گذاران و مدیران شورای بازرگانی ایرانیان و بازرگانان مقیم خارج از کشور، سرمایه‌گذاران داخلی و مدیران ارشد استان هرمزگان برگزار شد، گفت: بسیاری از سرمایه‌گذاران حاضرند بدلیل تعصب ملی و تعلق خاطر، حتی بدون در نظر گرفتن منافع مالی در کشور و شهر خودشان سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: خیرین و سرمایه‌گذاری‌های آنها مثال بارز این ادعاست و به همین منظور در نظر داریم که در سفرهای استانی دولت از سرمایه گذارانی خارج کشور دعوت کنیم تا در راستای جذب سرمایه در کشور حضور پیدا کنند.

قوام شهیدی با اشاره به سیاست‌های دولت تدبیر و امید، در خصوص اعطای تسهیلات بیشتر سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف تجاری، صنعتی، علمی، پژوهشی و فناوری مطالعاتی استان هرمزگان قول مساعد داد و گفت: این استان ظرفیت‌های بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد که باید از آنها به نحو احسن استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت و همچنین شورای عالی ایرانیان مقیم خارج از کشور از همه سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری برای حضور در ایران و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی دعوت می‌کند.

قوام شهیدی یادآور شد: آنچه امروز از تبلیغات مهمتر است، تجربه افراد است و سرمایه‌گذاران می‌توانند تجارب خود از شهرهای بندری را به شهر بندرعباس و استان هرمزگان انتقال دهند تا با سرمایه‌گذاری بیشتر به توسعه پایدار رسیده و نقش مؤثری در ارتقا شاخص‌های اقتصادی و رفاهی ایفا کنیم.

انتهای پیام

کد N150844