محسن رضایی: باید به سند ملی راهبردی انرژی دست یابیم

محسن رضایی,انرژی

تهران - ایرنا - دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:باید تلاش کنیم که بتوانیم به یک سند ملی راهبردی انرژی دست پیدا کنیم تا از طریق این سند، اشکالات مدیریتی و برنامه ریزی در رابطه با انرژی را بهتر بشناسیم و بدانیم اشکالات کجاست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محسن رضایی» روز پنج شنبه در سومین سمپوزیوم بین المللی ایران 1404 اظهارداشت: یکی از مولفه ها و ابعاد مهم سند چشم انداز رابطه اقتصاد ملی با انرژی اعم از آب، نفت، گاز و انرژی های نو هسته ای است.

وی افزود: در برنامه های چهارم و پنجم و سیاست های کلی توجهات دقیق و خوبی به موضوع رابطه اقتصاد ملی با انرژی صورت گرفته است.

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این سوال که چرا باید به فکر مدیریت راهبردی باشیم، گفت: همه می دانیم که انرژی یکی از مهم ترین ارکان و نهادهای توسعه است.

رضایی ادامه داد: امروز تولید در سطح جهان بدون انرژی مفهومی ندارد اما در بحث انرژی ما هم باید مسائل مربوط به عرضه انرژی و هم مسائل مربوط به تقاضای انرژی را مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد انرژی در حقیقت هم دارای عرضه و توزیع و هم دارای تقاضا و مصرف است، اظهار داشت: کمتر به بخش تقاضا توجه شده و شاید بیشترین توجهات به سمت تولید و ارائه انرژی در کشور بوده که این یکی از نکات مورد توجه در مساله مدیریت راهبردی است.

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام به رابطه منابع به دست آمده از انرژی با اقتصاد ملی و بودجه دولت اشاره کرد و گفت: به این مساله در اقتصاد انرژی کمتر توجه شده است چه بسا بعضی ها به عنوان «نفرین منافع» آن را بیان می کنند.

خبر در حال تکمیل است.

سیام(3)**9254**9132**1572
کد N150770