مخالفت مجلس با معافیت مالیاتی واحدهای مسکونی تا ۱۰۰ متر مربع درکلان شهرها

مالیات,مجلس نهم,مجلس شورای اسلامی،,قانونگذاری

همشهری آنلاین: نمایندگان با معافیت مالیاتی مالکان واحدهای مسکونی استیجاری که زیربنای مفید آنها در تهران و کلان شهرها تا مجموع ۱۰۰ متر مربع، دیگر شهرها تا مجموع ۱۵۰ متر مربع و سایر نقاط تا ۲۰۰ متر مربع است مخالفت کردند.

ایران > قانونگذاری- همشهری آنلاین:
نمایندگان با معافیت مالیاتی مالکان واحدهای مسکونی استیجاری که زیربنای مفید آنها در تهران و کلان شهرها تا مجموع ۱۰۰ متر مربع، دیگر شهرها تا مجموع ۱۵۰ متر مربع و سایر نقاط تا ۲۰۰ متر مربع است مخالفت کردند.

نمایندگان در نشست علنی چهارشنبه 7 اسفند ماه مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم با بند 11 این لایحه درباره شرایط جدید معافیت مالیاتی واحدهای مسکونی مخالفت کردند.

به گزارش خبرگزاری مجلس، در صورت تصویب بند 11 لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، مالکان نسبت به واحد یا واحدهای مسکونی استیجاری که زیربنای مفید آن در تهران و کلان‌شهرها تا مجموع (100) متر مربع و در دیگر شهرها تا مجموع (150) متر مربع و در سایر نقاط تا مجموع (200) متر مربع باشند از پرداخت مالیات بر درآمد اجاره املاک معاف می‌شدند که با پیشنهاد شکری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بند مذکور حذف و ماده 53 قانون مالیات های مستقیم مبنی بر پرداخت مالیات از سوی مالکان این واحدهای مسکونی به قوت خود باقی ماند.

گفتنی است پیشنهاد شکری مبنی بر حذف بند 11 لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم با 100 رأی موافق، 45 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب رسید.