آمریکا در حال کاهش تعداد زندانیان خارجی در افغانستان

به گفته مقامات، آمریکا به آرامی در حال کاهش تعداد زندانیان خارجی تحت کنترل خود در افغانستان است اما هنوز در خصوص تعدادی از این زندانی‌ها که "بسیار خطرناک" هستند، تصمیمی اتخاذ نشده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، در حالی که آمریکا در آستانه خروج کامل از افغانستان قرار گرفته است، موضوع آینده این زندانی‌های خارجی "خطرناک" مهم‌تر جلوه می‌کند.

این در حالی است که علاوه بر مقامات افغان که از نگه داشتن زندانیان خارجی سر باز می‌زنند، کشورهای این زندانی‌ها نیز یا آن‌ها را نمی‌پذیرند و یا اینکه نمی‌توانند ضمانت امنیتی لازم را از رفتار آینده آن‌ها به ‌آمریکا بدهند. همچنین انتقال آن‌ها به آمریکا برای محاکمه در یک کمیسیون نظامی نیز با احتمال مخالفت سیاسی و یا کمبود اسناد دادگاهی روبروست.

در حال حاضر تعداد زندانیان پروان در نزدیکی پایگاه هوایی بگرام 49 تن است در حالی که در ماه نوامبر 54 تن بود. از نوامبر تاکنون دو عربستانی، یک فلسطینی و دو افغان به کشورهایشان تحویل داده شده‌اند. به گفته مقامات، تعداد زندانیان این مرکز که آمریکا به دنبال مجازات آن‌هاست، تک رقمی است.

انتهای پیام

کد N150141