مذاکرات وزیر خارجه آلمان در آمریکا در مورد اوکراین

آمریکا

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که فرانک والتر اشتاین مایر وزیرامورخارجه این کشورقرار است در مورد کمک های مالی به اوکراین در واشنگتن با وزیر خارجه آمریکا و رئیس صندوق بین الملی پول مذاکراتی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان که به عنوان یکی از میانجیگران اروپایی برای حل بحران سیاسی اوکراین شناخته شده،قرار است روز پنجشنبه با جان کری وزیر خارجه آمریکا و روز جمعه با کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول دیدار و در مورد کمک ها به اوکراین پس از تحولات اخیر این کشور رایزنی کند.

براساس این گزارش، وزیر خارجه آلمان در این دو دیدار بر این مسئله تاکید خواهد کرد که ثبات سیاسی در اوکراین هم راستا با روند ثبات اقتصادی و مالی در این کشور خواهد بود. از دیدگاه آلمان ایجاد ثبات سیاسی و اقتصادی در اوکراین بدون کمک های خارجی امکان پذیر نیست.

سه ماه اعتراض های مخالفان دولت ویکتور یانوکوویچ به امتناع وی در امضای توافق نامه تجارت آزاد با اتحادیه اروپا منجر به سرنگونی دولت وی شد. این در حالی است که مقامات جدید اوکراین درخواست 25 میلیارد یورویی کمک برای نجات اقتصاد این کشور از کشورها و سازمان های بین المللی کرده اند.

سخنگوی وزیر خارجه آلمان خاطر نشان کرد که مسئله اوکراین تقابل شرق و غرب نیست. هدف این است که کمک شود یک کشور مهم در شرق اروپا این فرصت را پیدا کند روی پاهای خود بایستد.

مترجمام**9234**1856
کد N150137