مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی:

از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، ترویج فعالیت‌های قرآنی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: جمعه 9 اسفندماه آزمون سراسری طرح حفظ قرآن کریم در مشهد و 19 شهرستان استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌ گنابادی‌نژاد در نشست خبری تشریح برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در خصوص آزمون سالانه طرح حفظ قرآن کریم اظهار کرد: در این آزمون مجموعا 7 هزار و 910 نفر شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: کسانی که حد نصاب لازم را در این آزمون کسب کنند، گواهینامه طرح حفظ را دریافت می‌کنند و همچنین در قرعه‌کشی سفرهای زیارتی و جوایز مختلف شرکت داده می‌شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در میان حافظان شرکت کننده در طرح ملی حفظ خراسان رضوی حافظان از یک تا 20 جزء را حفظ کرده‌اند.

گنابادی‌نژاد با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص لزوم تربیت 10 میلیون حافظ در کشور اظهار کرد: براین اساس بین دستگاه‌های مختلف تقسیم وظایف صورت گرفت و سازمان اوقاف و امور خیریه عهده‌دار تربیت یک میلیون حافظ در سراسر کشور شد.

وی تصریح کرد: از این میان سهم استان خراسان رضوی تربیت 80 هزار حافظ قرآن در یک دوره چهار ساله است که هم‌اکنون که در دومین سال اجرای طرح سراسری حفظ قرآن کریم به سر می‌بریم بیش از 31 هزار نفر را تعلیم دادیم که از این میزان 31 درصد را آقایان و 69 درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های حفظ قرآن کریم، در استان خراسان رضوی به دو صورت حضوری و غیر حضوری انجام می‌شود که طرح حضوری از طریق تشکیل کلاس‌های حفظ و طرح غیرحضوری از طریق برنامه رادیویی «گامی به سوی نور»صورت می‌پذیرد.

وی همچنین روش‌های مختلف حفظ در این دوره‌ها را دو روش موضوعی و ترتیبی اعلام کرد و افزود: 20 درصد شرکت کنندگان در این دوره در قسمت حفظ حضوری و 80 درصد در قسمت حفظ ترتیبی حضور پیدا کرده‌اند.

گنابادی‌نژاد با اشاره به اینکه 350 استاد در بخش حضوری و 20 استاد در بخش غیر حضوری با این طرح همکاری داشته‌اند، گفت: تعداد کل کلاس‌های این طرح تاکنون 414 کلاس و مجموع افراد شرکت کننده 6 هزار و 690 نفر بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد در روز جمعه 9 اسفند ماه شاهد روی دادن حماسه حافظان قران کریم در سراسر کشور باشیم.

وی در ادامه به فعالیت‌های قرانی انجام شده در کشور پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: وقوع انقلاب اسلامی باعث رونق بسیار زیاد فعالیت‌های قرآنی در کشور شد به گونه‌ای که نمی‌توان آن چه امروز در زمینه فعالیت‌های قرانی انجام می‌شود را با آنچه پیش از انقلاب انجام می‌شد مقایسه کرد.

گنابادی نژاد ابراز امیدواری کرد: روزی فرا رسد که همه ما بتوانیم در برابر اهل بیت(ع) سربلند باشیم و ببینیم که از امکاناتی که داشتیم برای خدمت به قران حداکثر بهره‌ را برده‌ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: همان‌طور که امام راحل(ره) فرمودند قرآن با ارزش‌ترین داشته‌ ماست و قطعا یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بحث ترویج فعالیت‌های قرآنی بوده است.

وی گفت: یکی از برنامه‌های ویژه سازمان اوقاف وامور خیریه ترویج فرهنگ قرآنی با استفاده از ظرفیت بی‌نظیر امام‌زادگان و بقاع متبرکه است.

گنابادی‌نژاد با بیان این مطلب که در هیچ‌کدام از ماموریت‌های استانی اداره کل اوقاف و امور خیریه از دیدگاه‌های دولتی استفاده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های ما براساس موقوفات و نیاز واقفین انجام می‌شود اما متاسفانه در موقوفات قرآنی سهم کمی از موقوفات استان را تشکیل می‌دهند که این امر نیاز به توجه واقفین محترم دارد.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: در آینده شرایطی به‌وجود آید که شاهد ایجاد و رشد نذورات خاص قرآنی در کشور باشیم.

انتهای پیام

کد N150022