رییس دادگستری هرمزگان:

صحبت از معوقات بانکی با فرافکنی عده‌ای روبه‌رو می‌شود

سیاسی

رییس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: یکی از معضلات دو دهه اخیر بحث معوقات بانکی است که هنوز این موضوع برطرف نشده است. هر زمان که از آن سخنی گفته می‌شود عده‌ای با فرافکنی می‌خواهند از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: یکی از معضلات دو دهه اخیر بحث معوقات بانکی است که هنوز این موضوع برطرف نشده است. هر زمان که از آن سخنی گفته می‌شود عده‌ای با فرافکنی می‌خواهند از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری در جمع رابطین حقوقی دستگاه‌های دولتی استان هرمزگان اظهار کرد: باید رابطین حقوقی دستگاه‌های اجرایی به صورت فصلی و سالانه گرد هم جمع شده و مسائل و پیشنهادات خود را مطرح تا در جهت رفع آن‌ها تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه در موضوع پیشگیری لازم است تمامی تدابیر لازم را به کار ببندیم تا در آن دستگاه از تشکیل پرونده جلوگیری شود، اضافه کرد: مدیریت دستگاه‌های دولتی باید نظارت خود را افزایش داده و با مدیریت صحیح و اصولی خود مانع از انجام هرگونه تخلف و جرمی شوند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به اینکه زمینه جرم در اداراتی که بیشترین مراجعات را دارند بیشتر است، تصریح کرد: یکی از معضلات دو دهه اخیر بحث معوقات بانکی است که هنوز این موضوع برطرف نشده است. هر زمان که از آن سخنی گفته می شود عده‌ای با فرافکنی می‌خواهند از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

اکبری ادامه داد: گاهی اوقات وام‌های کلانی پرداخت می‌شود که بی‌محل بوده و در زمان رسیدگی به پرونده آن زمانی که به آدرس محل داده شده مراجعه می شود چنین آدرسی وجود ندارد، به این شکل نمی توان معوقات را اخذ کرد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه اگر نظارت‌ها افزایش یابد چنین مشکلاتی حاصل نمی‌شود، اظهار کرد: سیاست دادگستری هرمزگان در مدیریت جدید بر این است که تمامی پرونده‌ها از ابتدا تا انتها مدیریت شده و با جدیت به دنبال اجرای قانونمند هر موضوعی است.

اکبری اضافه کرد: مدیریت حقوقی دستگاه‌ها باید توانمند بوده و احساس مسئولیت داشته باشند. در برخی از دستگاه‌های اجرایی به دلیل موضوعات رئیس و مرئوسی برخی افراد در این پست جای می گیرند که هیچ سواد قضایی و اطلاعی در این زمینه ندارند.

وی با بیان اینکه برخی اشخاص به عنوان مدافع و تدوین کننده حقوق دستگاه ها در پرونده ها دخالت کرده که اطلاع کافی حقوقی ندارند، تصریح کرد: در بحث قانون کالا و ارز شعبه مربوطه بزودی راه اندازی می شود.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان گفت: دادگستری استان بر اجرای این قانون نیز جدیت کافی دارد و بزودی شاهد عملی شدن آن خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، نشست هم اندیشی رابطین حقوقی دستگاه های دولتی استان هرمزگان با حضور معاون حقوقی رئیس جمهوری صبح امروز در جهاد دانشگاه واحد هرمزگان آغاز شد.

انتهای پیام

کد N150004