اعزام تفنگداران آمریکایی به کی‌یف

سیاسی

تفنگداران نیروی دریایی آمریکا برای پشتیبانی از تامین امنیت برای سفارت آمریکا در اوکراین مستقر شده‌اند؛ اقدامی که همزمان با قرار گرفتن این کشور در لبه فروپاشی در پی چندین هفته ناآرامی و خشونت صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، گارد امنیتی نیروی دریایی آمریکا مستقر در کوآنتیکو، ویرجینیا در کی‌یف پایتخت اوکراین مستقر شده است.

یکی از مقام‌های وزارت امور خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، به تعداد این نیروها اشاره‌ای نکرد اما شبکه خبری ان‌بی‌سی گزارش داد که 9 تن در این محل مستقر شدند.

هیچ نشانه‌ای درباره این مساله که آیا این نیروهای مازاد نظامی آمریکا در منطقه آماده انجام اقدامات بعدی هستند یا خیر وجود ندارد.

دولت موقت اوکراین روز دوشنبه حکم دستگیری ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری برکنار شده این کشور که پس از اعضای توافقی با رهبران مخالف برای پایان دادن به چند ماه بحران میان پلیس ومعترضان فراری است صادر کرده است. یانوکوویچ به کشتن 82 تن که اکثرا معترض بودند در جریان یکی از چند هفته خشونت در اوکراین متهم است.

اعضای یگان پشتیبانی جدید امنیتی نیروی دریایی آمریکا بایستی به نیروهای محافظ نیروی دریایی آمریکا مستقر در سفارت این کشور در اوکراین کمک کنند. این یگان برای تقویت ظرفیت‌های امنیتی دیپلماتیک در پی حمله تروریستی 2012 علیه کنسولگری آمریکا در بنغازی لیبی که چهار آمریکایی را به کام مرگ کشاند، تاسیس شد. این یگان شامل گارد امنیت نیروی دریایی است که به خوبی آموزش دیده‌اند و هر زمان و هر جا سفارت آمریکا در معرض خطر یا مشکل قرار گیرد، باید حاضر شوند.

انتهای پیام

کد N149962