هشدار خزانه‌داری آمریکا نسبت به جابجایی حساب‌های یانوکوویچ و نزدیکانش

سیاسی

خزانه‌داری آمریکا به بانک‌های این کشور هشدار داد تا نسبت به جابجایی‌های مشکوک مالی که ممکن است از جانب ویکتور یانوکوویچ، رییس‌جمهوری مخلوع اوکراین و یا افراد نزدیک به وی انجام شود، هوشیار باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ویکتور یانوکوویچ، رییس‌جمهوری برکنار شده اوکراین پس از آنکه اعتراضات خونین خیابانی منجر به سرنگونی وی شد، در حال حاضر فراری است.

شبکه مسوول جرایم مالی وابسته به خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای توصیه کرد، نهادهای مالی آمریکا باید نسبت به تاثیرات احتمالی گزارش‌های علنی مربوط به فساد مقامات ارشد دولت یانوکوویچ و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی اعضای دولت وی که ممکن است الگوی فعالیت‌های مالی به خود بگیرند، آگاه باشند.

این شبکه تصریح کرد، به بانک‌ها یادآوری می‌کند که باید حساب‌های متعلق به یانوکوویچ و یا حلقه نزدیک به وی را تحت نظارت تقویت شده قرار دهند تا هرگونه تراکنشی را که به صورت بالقوه نشان دهنده اختلاس و یا انحراف مسیر دارایی‌های دولتی از جانب آن‌ها باشد، تشخیص دهند.

روز سه‌شنبه پارلمان اوکراین با رای خود خواهان فرستاده شدن ویکتور یانوکوویچ به دادگاه بین‌المللی کیفری به منظور محاکمه وی در ارتباط با خشونت‌های پلیس اوکراین علیه معترضان شد.

از سوی دیگر رهبران جدید اوکراین خواهان دریافت فوری کمک‌های مالی بین‌المللی شده و عنوان کرده‌اند نیازمند 35 میلیارد دلار کمک طی دو سال آینده هستند.

انتهای پیام

کد N149959